Yeniceoba Mehmet Zeki Kart İlkokulu öğrencilerinin bir yetim kardeşi var
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı ve tüm Türkiye’de hızla yayılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor.
Türkiye 19.07.2013

Konya’da bulunan Yeniceoba Mehmet Zeki Kart İlkokulu öğrencileri Sudanlı bir yetim kardeşlerine sponsor oldu. Karne haftasında gerçekleşen organizasyonda, öğrenciler hem karne almanın hem de bir yetime sponsor olmanın heyecanını yaşadı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Zafer Şeker, “Çocuklarımız karne heyecanı ile bir yetimin bakımını üstlenmenin heyecanını birlikte yaşıyor. İnşallah okulların açılması ile birlikte bir yetim kardeşimizin daha bakımını üstlenmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte Gazze’de, Van’da ve Suriye’de bir çok yardım faaliyeti yürüttük. Ben bu yardımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ile savaş, doğal afet, yoksulluk ve hastalık gibi sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyada yetim kalmış çocukların bakımının Türkiyeli öğrenci kardeşleri tarafından karşılanması hedeflenmektedir.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.