Yetim Çalışmaları İstişare Toplantısı yapıldı
Yetimlere yönelik yardım çalışmaları Zonguldak’daki istişare toplantısında müzakere edildi.
Türkiye 11.01.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanında insani yardım çalışmaları gerçekleştiren İnsani Yardım Dernekleri Yetim Birimi yetkilileri ile 13. istişare toplantısını 4-5 Ocak 2014’te Zonguldak’ta gerçekleştirdi.

SAYDER Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı toplantıya, Antalya, Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Bitlis/Tatvan, Trabzon, Van ve Zonguldak illeri İnsani Yardım Dernekleri’nin Yetim Birimi yetkilileri katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteği ile başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi için hazırlanan Kelebek Etkisi adlı video gösterimi ile başlayan toplantı, İHH Yönetim Kurulu üyesi ve Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz’ın açılış konuşması ile devam etti.

Birim yetkililerinin, geçen yılın faaliyetleri hakkında sunum yaptığı toplantıda ağırlıklı olarak halen devam eden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi üzerinde duruldu.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın altı ayda bir gerçekleştirdiği istişare toplantılarında geride bırakılan altı ay içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar ve gelecek altı ayın faaliyet planlamaları ile Yetim Dayanışma Günleri’nde yapılacak çalışmalar istişare ediliyor. Bir sonraki yetim çalışmaları istişare toplantısı Ağustos ayında Samsun’da gerçekleştirilecek.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.