Yetim Dayanışma Günleri etkinlikleri devam ediyor
İHH’nın "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" sloganıyla başlattığı kampanya Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.
Türkiye 27.03.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın "Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" sloganıyla başlattığı 2 aylık kampanya kapsamında Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde pek çok proje hayata geçiriliyor. Anadolu’nun hemen hemen her ilinde bir yetim seferberliğine dönüşen kampanya ile binlerce yetim çocuğa ulaşıldı. 

Van’da yetimlerle kahvaltıda buluştuk

Van merkez ve Erciş’te 400 yetim ailesine düzenli olarak yardım ulaştıran, 282 yetim çocuğu da sponsor aile sistemi kapsamında destekleyen İHH Van’da yetim çocuklar, aileleri ve gönüllülerin katıldığı kahvaltı programı gerçekleştirdi. Toplam 400 kişinin katıldığı programda yetim gönüllülerinin hazırladığı kahvaltı ikramının ardından çocuklara yönelik bir bilgi yarışması düzenlendi. Çocukların da okudukları ezgiler ve mektuplarla renk kattıkları program onlar için hazırlanan hediye paketlerinin dağıtılmasıyla sona erdi.

Lösemili çocuklar unutulmadı

Zonguldak İnsani Yardım Derneği İHH’nın başlattığı 2 aylık kampanya süresince birçok etkinliğe imza attı. Yetimlere ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda kumanyası ulaştıran dernek lösemili çocukları da unutmadı. Zonguldak Bülent Ecevit Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocukları ziyaret eden dernek yetkilileri ve gönüllüler çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. Çocuklar heyetle birlikte kendileri için gelen tiyatro ekibinin sunduğu skeçlerle neşeli bir gün geçirdi.

Sakarya’da ise Akyazı ilçesinde düzenlenen Yetim Dayanışma Programı 250 kişilik katılım ile gerçekleşti. Programda İHH’nın kuruluşu, misyon ve vizyonu, faaliyet alanları, yetim çalışmalarının ayrıntıları ve hedefleri aktarıldı. Akyazılı İHH gönüllülerinin hanımlara yönelik olarak organize ettiği yemekli programın davetiyelerinden elde edilen gelir yetimler yararına değerlendirilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.