Yetim destekçileri yetimler için bir arada
Ankara İnsani Yardım Derneği, Şubat ayında başlayacak olan Yetim Dayanışma Günleri için Yetim Destekleme Ve İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.
03.01.2014

Ankara İnsani Yardım Derneği, 3.Yetim Destekleme Ve İstişare Toplantısı’nı 1 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirdi. Programda yetim çalışmaları üzerine konuşma yapan İHH İnsan Hakları ve Hizmet Derneği Sorumlusu Mustafa Sinan, İHH'nın kurulduğu günden beri dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç durumdaki insanların yanında olduklarını, yaşanan her türlü felaketin her geçen gün daha fazla çocuğu yetim bıraktığını ve bu sebeple dünyanın dört bir yanında sürdürülen yetim çalışmalarının çok önemli olduğunu kaydetti.

Sinan, yetimlere sahip çıkmak ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile başlatılan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine de değindi. Projenin savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık gibi sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrencilerimiz tarafından karşılanmasını sağladığını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesi hedeflediklerini söyledi. 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.