Yetim Kardeşlerine Sahip Çıktılar
İHH İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) tarafından yetimler yararına başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasına ilk desteği, Ortaköy Süleyman Ezim İlk ve Ortaokulu yaptı.
Türkiye 30.11.2013

İHH İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) tarafından yetimler yararına başlatılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasına ilk desteği, Ortaköy Süleyman Ezim İlk ve Ortaokulu yaptı.

Yapılan yardımlarla ilgili okula giderek öğrencilere ve okul idaresine teşekkür eden İHH İnegöl İnsani Yardım Derneği yöneticileri, okul yönetimine bir yetimi temsil eden fidan hediye etti. Dünya üzerinde birçok yetim olduğunu belirten Ortaköy Süleyman Ezim İlk ve Ortaokulu Müdürü Mustafa Polat, “Türkiye’de ve diğer ülkelerde de bir çok yetim var. Dolayısıyla onlara sizler yardım ediyorsunuz. Para veriyorsunuz. Böylece küçük yaştan itibaren iyiliği, yardımseverliği öğreniyorsunuz. Bu bizim hoşumuza gidiyor. Onun için böyle bir kampanyaya destek verdik. Şimdi de kampanyayı düzenleyen derneğimiz sizlere bu konuda bilgi verecek” dedi.

İnegöl İnsani Yardım Derneği (İNİYAD) Başkan Yardımcısı Burak Kılınç ise, 20 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşan İHH İnsani Yardım Vakfı'nın savaş, doğal afet, hastalık, kronik açlık, yoksulluk gibi krizler yüzünden yetim kalan çocuklara sağlık, gıda, eğitim ve güvenli ortamlarda barınma imkânı sağladığını belirterek, “Şimdiye kadar Türkiye dahil 43 ülkede yaklaşık 32 bin çocuğumuz, hayırseverlerimizin katkılarıyla sürekli destek kapsamına alındı. Dünya genelinde 135 ülke ve bölgede yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren ve her geçen gün onlarca çocuğun hamiliğini üstlenen İHH, Türkiye’nin tüm kesimlerini yetim seferberliğine dahil edebilmek amacıyla, 2013 yılı Kasım ayı itibariyle yeni bir kampanya başlatıyor. Anaokulları, ilköğretim ve lise gibi okullarda ve Kur’an kursunda okuyan öğrencilerin katılabileceği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı destekli ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasıyla çocuklar ve gençler dünyanın herhangi bir yerindeki yetim kardeşlerine yardım eli uzatabilecek. Bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesi hedefleniyor” diye konuştu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.