Yetim projesi Aksaray'da tanıtıldı
Aksaray’da İHH İnsani Yardım Derneğince il merkezinde görev yapan okul müdürlerine ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi tanıtıldı.
Türkiye 18.12.2015

Aksaray’da İHH İnsani Yardım Derneğince il merkezinde görev yapan okul müdürlerine ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi tanıtıldı.

Programa Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Milli eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, İl Müftüsü Cemalettin Bal katıldı.

Dernek Başkanı Önder Özkan, Aksaray’da 178 yetim emanetle ilgilendiklerini söyledi. Her hafta okul ders desteği, yüzme, basketbol, voleybol gibi spor etkinlikleri ve değerler eğitimiyle onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını ifade eden Özkan, çocukların gelişiminde büyük oranda başarı sağlandığını belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan İHH İnsani Yardım Vakfı Yurtdışı Yetimhaneler Sorumlusu Reşad Başer, dünyada 400 milyon yetimin varlığını hatırlatarak başladığı konuşmasında Aksaray genelinde 178, Türkiye genelinde 10 bini  ve dünya genelinde 70 bini aşkın yetimi sahiplendiklerini söyledi. 

Yetim hususunun inancımızda çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Başer, öncelikle kendi çevremizden başlandığını, sonra dünyaya açıldıklarını belirtti. Yetimhanede büyüyen bir Afrikalı çocuğun şu an Gabon ülkesinin devlet başkanı olduğundan yola çıkarak, her yetimin dünyaya barış, huzur ve ufuk yayacak bireyler olabileceklerini, bunun da yetimlerle layıkıyla ilgilenerek başarılacağını kaydetti.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı da İHH’nın yetim projesiyle büyük bir hizmete imza attığını ve dua aldığını söyleyerek teşekkür etti. Devletin tüm birimleri olarak bu çocuklara her türlü desteği vereceklerini, okul müdürlerinin de aynı hassasiyetle bu meseleye sahip çıkacaklarına inandığını dile getirdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.