Yetim projesi Amasya’da tanıtıldı
İHH Amasya İnsani Yardım Derneğince Amasya, Merzifon ve Suluova'da “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesinin tanıtımı yapıldı.
Türkiye 10.03.2014

İHH Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz’ın da katıldığı programların ilki Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi salonunda düzenlendi.

Toplantıda İHH İnsani Yardım Vakfının tanıtımını içeren sinevizyon gösteriminin ardından Murat Yılmaz, yetimlerle ilgilenmenin önemi, İHH’nın yetim çalışmaları ve “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

 

Aynı gün Suluova ve Merzifon’da da yapılan tanıtım toplantılarının ardından akşam Özgür-Der Amasya Temsilciliği salonunda Murat Yılmaz yetim konusunda bir seminer verdi.

Toplantılara ayrıca iHH Amasya Temsilcisi Serdal Benli ile İHH Amasya Yetim Birimi Sorumlusu Fatih Akgül ve İHH Amasya Eğitim Birimi sorumlusu Özgür Eryiğit de katıldı.

 

 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.