Yetim projesine İstanbul Milli Eğitim'den tam destek!
İHH'nın başlattığı, MEB ile Eğitim Bir Sen'in de ortağı olduğu "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesinin İstanbul İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Adal'nın da katılımıyla Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.
Türkiye 23.01.2015

İHH'nın başlattığı, MEB ile Eğitim Bir Sen'in de ortağı olduğu "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesinin İstanbul İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Adalı'nın da katılımıyla Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Savaş, doğal afet ve yoksulluğun yaşandığı bölgelerde yetim ve korumasız çocuklara yönelik olarak çalışmalar yapan İHH İnsani Yardım Vakfı'nın hayata geçirdiği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ülke genelindeki tüm okullarda yankı bulmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük imzasıyla, konuyla ilgili 81 il valiliğine bir yazı göndererek bu yıl da projeye destek olunmasını isterken bu kapsamda bir araya gelen İHH Gönüllüsü eğitimciler, Yetim Kardeş Projesi'nin İstanbul'daki tüm okullarda ivedilikle yaygınlaştırılması için yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

İstanbul Milli Eğitim'den Projeye Tam Destek

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya İstanbul'un tüm ilçelerinden temsilciler ve İstanbul İl Milli Eğitim Ar-Ge Ekibi katıldı.

Etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında projenin ayrıntıları hakkında dinleyicilere bilgiler aktaran Eğitimci Hasan Bilici, İstanbul'daki toplam 3 bin 61 eğitim kurumundan şu anda 629'nun bu çalışmaya aktif katılım sağladığını, İstanbul Milli Eğitim bünyesindeki okulların ise bugün itibarıyla 3 bin 43 yetime sponsor olunduğunu ancak bu sayının yetersiz olduğunu vurguladı.

Adalı: Yetim kardeş sayısının artması için gayret edeceğiz

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Adalı da yaptığı konuşmada, son derece faydalı bir çalışma olarak değerlendirdiği 'Her Sınıfın Bir Yetim kardeşi Var' projesinin değerler eğitimi ve 2023 hedefleri açısından ülkeye katkı sağlayacağını vurguladı. "İHH, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen'in ortaklaşa başlattığı projeye biz de İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak katkı sağlamak istiyoruz" diyen Adalı, "Herkes bir şeyler yapmak istiyor, biz de herkesi bu projeye dahil etmek istiyoruz. Şu andaki rakamlar oldukça yetersiz. Okullarımızdaki yetim kardeş sayısının arttırılması noktasında azami gayret içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.