Yetim yürekler üşümesin
Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) 100 yetime kışlık mont dağıtımı yaptı.
Türkiye 05.12.2013

Kış şartlarının ağır geçtiği Adıyaman’da, Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Yetim Birimi tarafından 1 Aralık 2013 Pazar günü “Yetim Yürekler Üşümesin” adı altında yardım programı düzenlendi.

Yetimlerin ve ailelerinin ağırlandığı programa, bağışta bulunan iş adamları ve gönüllüler yoğun ilgi gösterdi. Kahvaltı ile başlayan programın ardından yetimlere, önceden tespit edilen beden numaralarına göre 100 adet kışlık mont dağıtımı yapıldı. Programa çok sayıda yerel ve ulusal basın mensubu katıldı.

Derneğin Yetim Birimi bayan gönüllüleri “Yetim Yürekler Üşümesin” kampanyasının çocuklar için çok önemli olduğunu, yapılan yardımın yalnızca mont dağıtmak olmadığını belirterek, çocukların derslerine daha çok çalışabileceklerini, kendilerini arkadaşları arasında mahcup hissetmeyeceklerini ve bunun da gelişme çağındaki çocuklar için çok önemli olduğunu söylediler.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.