Yetimler için artık kumaşları sattı, ödülü hak etti
Batman'da babasına ait iş yerinde atık kumaşlardan yaptığı kalemlikleri satarak, yetim öğrencilere destek olan 10'uncu sınıf öğrencisi Ebrar Balandi, Türkiye Değer Ödülleri Yarışması'nda ödüle layık görüldü.
Türkiye 29.06.2015

Türkiye Değer Ödülleri Yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi iş birliğiyle düzenleniyor.

Ebrar, okulda başlattıkları ve daha sonra il genelinde uygulanan "Her Sınıfta Bir Yetim Kardeş Projesi" ile yetim öğrencilere her ay destek olduklarını dile getirdi. Projeye daha fazla katkıda bulunmak için terzilik yapan babasına ait iş yerinde, topladığı atık kumaşlardan kalemlik yaptığını ifade eden Balandi, şunları söyledi:

"İlk başta kalemlikleri okuldaki öğrenci arkadaşlarıma satışını yaptım. Kalanları ise yakınlarıma ve mahalledeki tanıdıklarıma satarak, paranın yetim öğrencilere ulaşmasını sağladım. Daha sonra bu çalışmayla yarışmaya katıldım. İldeki yarışmada birinci oldum, Türkiye genelinde ise üçüncülük kazandım."

Yetimler konusunda duyarlılığın artırılması için çalışmalara ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Ebrar, "Dünyada 200 milyonu aşkın yetim var ama gözardı ediliyor" dedi.

Batman Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Nezir Ceylan ise Balandi'nin başarısının örnek teşkil etmesi gerektiğini söyledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.