Yetimler ilgi odağı oldu
4.Uluslararası Yetim Buluşması için İHH tarafından Türkiye’ye getirilen yetimler İstanbul Valiliği’ni ziyaret ettiler. Yetim çocukları Vali Yardımcısı Mustafa Altuntaş valilik makamında kabul etti.
Türkiye 15.10.2009

17 Ekim Cumartesi saat 19.30’da Haliç Kongre Merkezi’nde başlayacak olan 4. Uluslar arası Yetim Buluşması için vakfımız tarafından Türkiye’ye getirilen yetim çocukları hayırsever halkımız bağrına bastı. Bir çok resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu yetimleri misafir olarak kabul etti.

Yetimler ziyaret programları çerçevesinde İstanbul Valiliğini de ziyaret ettiler.

Lübnan, Etiyopya, Sudan, Makedonya, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Pakistan ve Ağrılı yetim çocukları İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Altuntaş kabul etti. Ziyarete yetimlerle birlikte İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve Genel Başkan Vekili Yavuz Dede katıldı.

Mustafa Altuntaş farklı ülkelerden gelen yetim çocuklarla sohbet etti, çocuklara çeşitli hediyeler sundu. Yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Altuntaş ziyaret sonrası çocuklarla bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yetimlere Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu’da Esenler Kültür Merkezi’nde bir akşam yemeği verdi. Yetim çocuklara hediyeler verdi.

İstanbul’a hayran kaldılar


Bu arada yetimler; Sultanahmet Camii, Miniatürk, 1453 Panorama Müzesi ve Feshane gibi İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarını gezdiler. Lunaparkta eğlendiler.

Yetim çocuklar bir yandan da Cumartesi akşamı gerçekleştirecekleri sunumlarının heyecanını yaşıyor. Prova çalışmalarını sürdüren yetimler, Haliç Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe tüm İstanbulluları bekliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.