Yetimlerimizle Darülaceze ziyareti
İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi, 2014 Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Darülaceze'yi ziyaret etti.
Türkiye 17.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı, 16-31 Mart tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenecek olan 2014 Yetim Danışma Günleri için başlattığı etkinliklere devam ediyor. Vakfın Yetim Birimi yetkilileri dönemsel ve sürekli olarak destekledikleri yetimler ve anneleri ile hafta sonu Kayışdağı’nda bulunan Darülaceze'yi ziyaret etti.

Yetim Birim yetkilileri ve gönüllüleri Darülaceze sakinlerine çiçek verirken, çocuklar ise çikolata dağıttı. Yetimler ayrıca üzerinde İHH amblemi bulunun küçük saksılar, toprak ve fıstıkçamı tohumu hediye etti. Darülaceze sakinleri bu hediyelerden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Birçoğu hediye edilen tohumları hemen dikerken, yetimlerle sohbet etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yurt içi Yetim Birimi Sorumlusu Hatice Cevher, “Bizim için çok rutin ve sıradan olan birçok şey buradaki sakinler için öyle değil. Örneğin kendini evinde hissetmek istiyor ve bunun için çok çabalıyorlar. Bizler yetim çocuklarımızın bu noktada farkındalık ve bilinç kazanmasını istiyoruz. Bu nedenle onlarla birlikte Darülaceze sakinleri ile sohbet etmeye ve hayır dualarını almaya geldik” şeklinde konuştu.
 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.