Yetimlerle uçurtma müzesine gezi
İHH’nın İstanbul’da bakımını üstlendiği yetim çocuklar, Üsküdar’daki Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ne yapılan gezide kendi uçurtmalarını yapmanın heyecanını yaşadı.
Türkiye 14.04.2015

İHH Yetim Birimi, “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında İstanbul’da bakımını üstlendiği yetim çocuklarla birlikte Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi’ne bir gezi düzenledi.

 
Gezide, müze kurucusu Mehmet Naci Aköz tarafından çocuklara uçurtmalar hakkında bir sunum yapıldı. Müzede bulunan birbirinden farklı uçurtmaları gören çocuklar daha sonra atölye çalışmasına katıldı. Yetim çocuklar burada seçmiş oldukları rengârenk uçurtma kâğıtlarından Mehmet Naci Aköz ve ekibinin de yardımıyla kendi uçurtmalarını heyecanla yaptılar.
 
Program sonunda, yetim çocuklar yapmış oldukları uçurtmalara sahip olmanın vermiş olduğu mutlulukla müzeden ayrıldı.
 
 
 
 
İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.