Yozgat-Yerköylü öğrenciler Sri Lankalı bir yetime sponsor oldu
İHH’nın "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesine destek veren Yozgat’ın 80.Yıl Yerköy Ortaokulu 6-C sınıfı öğrencileri bir Sri Lankalı yetimi kardeş edindi.
Türkiye 08.05.2013

80.Yıl Yerköy Ortaokulu 6-C sınıfı öğrencileri İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesi kapsamında Sri Lanka'dan bir yetim çocuğun hamiliğini üstlendi. Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesi hakkında bilgi veren 80.Yıl Yerköy Ortaokulu Rehber Öğretmeni Sebahattin Bircan, "Bu proje ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye'de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiye’de ilköğretimden liseye eğitim-öğretim programı içerisindeki öğrencilerimiz tarafından karşılanması, böylece dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegane köprü haline gelmesi hedeflenmektedir" dedi.

İHH’nın Sponsor Aile Sistemi kapsamında uygulanacak olan bu proje ile 39 ülke ve bölgedeki yetimlere destek olunmasının hedeflendiğini belirten Bircan, "Yetim gülerse dünya güler sloganıyla yola çıkarak katıldığımız bu projede ilçemizde ve belki de ilimizde ilk olmaktan son derece mutluyuz. Yetim kardeşimize destek için Mayıs ayı içerisinde bir kermes düzenlemeyi düşünüyoruz. Umarım çocuklarımız bu proje aracılığıyla paylaşmayı, yardımlaşmayı, kardeşliği yeniden öğrenirler" diye konuştu. 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.