Lütfen Bekleyiniz
Listele

Oradaydık

Babam öldüğünde henüz üç yaşındaydım
Rizkina; İHH’nın, kendi ayakları üzerinde durana kadar, yıllarca, sponsor olduğu 100 bin yetimden sadece biri. Babası vefat ettikten sonra hayatı vakfımız ile kesişti ve artık hiç ayrılmamak üzere perçinlendi.
01.11.2020 Özel İçerik
Vildan'ın Hikayesi
Yıllar önce bir afet sırasında ailesini kaybetti. Ama kilometrelerce öteden gelen bir yardım eli ile hayatı değişti.
25.09.2020 Özel İçerik
“Biz kardeşiz değil mi?”
Ayrılmak üzereyken kızlardan bir tanesi yanıma geldi ve: “Biz kardeşiz değil mi?” diye sordu. Ben de: “Tabii ki, hepiniz benim kardeşimsiniz,” dedim. “O zaman kardeşlerini bırakıp gitme,” dedi.
14.09.2020 Oradaydık , Yetim Pakistan
İyiliğin bereketi
Bereketin ne olduğunu, iyiliğin paylaştıkça nasıl büyüdüğünü gördüm. Geçen yıllarda kendi geçimini sağlayabilmesi için süt ineği hediye edilen bir yetim ailesini ziyaret ettik...
14.09.2020 Oradaydık , Yetim Etiyopya
Savaşın olgunlaştırdığı çocuklar
Abi, tabağı kardeşinin önüne itekledi. Kardeşi pilavdan yerken o etleri ayıkladı ve çaktırmadan kardeşinin önüne koydu. Kendisi yemeğin suyuna banarken kardeşinin eti almasını bekliyor...
14.09.2020 Oradaydık , Yetim Afganistan
“İyi ki varsınız!..”
Bir yetim annesinin evine girdiğimizde bana sarıldı ve: “İyi ki varsınız!" deyip üzerimdeki İHH yeleğini öptü.
Küba Müslümanlarının Lideri Yahya Pedro
Yapılan her iyiliğin, eylemlerin Allah’ın rızasını, hoşnutluğunu kazanmak için yapılırsa bir ibadet olduğuna inandı ve onun dönüşümü böyle başladı...
01.06.2020 Özel İçerik
Kutlu sefer 10 yaşında
Gazze’ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan ve sadece yardım gönüllüleri ile insani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisi 31.05.2010 günü İsrail askeri güçlerinin hukuk dışı saldırı ve müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.
27.05.2020 Özel İçerik
“Gözümden sakındığım evlatlarım kanlar içinde yatıyordu.”
Yetim Sponsorluk Sistemi’yle destek olduğumuz Filistinli Muhammed Bedran’ın annesi anlatıyor: “Çocuklarımın vücudu yanmış, patlamanın şiddetiyle kemikleri kırılmıştı. Elhamdulillah hepsi yaşıyordu. Ancak en büyük zararı gül yüzlü Muhammedim gördü..."
Altında toplandığımız ortak çatı
Ortak dilimiz yok ama binlerce kilometre öteden onlar için geldiğimi biliyorlar. Ben de onların sofrasına buyur edildiğimi biliyorum. Güney Asya’nın azınlıklarından Çam Müslümanlarının yanında, Vietnam’dayım.
21.04.2020 Oradaydık , Ramazan Vietnam
Sayfa:
1 2 3 4 5 ... Sonraki
109 Kayıt / 11 Sayfa