Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Oradaydık

Arakan Anlatıları

Onlar canlarını kurtarabilenlerdi
Onlar, aylar önce Naf nehrini geçerek canlarını kurtarabilenlerdi. Sınırın gerisinde kalanlar ise, Budist çeteler tarafından vahşice katledilip, diri diri yakıldılar.
07.05.2018 Oradaydık Arakan
Ölüm bekleyişine şahitlik etmek
Orada insanların ölümü beklediklerine şahit oldum. Gerekli yardımları yapıp döndüğümüzde o tablo gözlerimin önünden silinmedi. Hâlâ bir yük gibi omuzlarımda, bir utanç olarak içimde taşıyorum.
03.01.2018 Oradaydık Arakan
Ölümden yokluğa kaçış
Arakan sınırındaki çalışmalarını sürdüren İHH ekipleri, yaşanan drama tanıklık ediyor.
21.11.2017 Oradaydık Arakan
Bitmeyen Çile: Arakan
Ağustos ayının 25'inde yeniden alevlenen saldırılar Arakanlılar için kabus dolu günleri geri getirdi. Myanmar ordusu ve budist çeteler tarafından saldırıya uğrayan ve boşaltılan köy sayısı 70'i geçti. Yaklaşık 40 köy ve 4 bin civarında ev, iş yeri, cami ve medrese yakılarak kullanılamaz hale getirildi. Hatta köylerin bir çoğu Myanmar ordu kuvvetleri tarafından hava saldırıları ile vuruldu. Bu noktada sağ kalabilen Arakanlı Rohingya müslümanları için çileli yolculuk yeniden başladı.
21.09.2017 Oradaydık Arakan
Arakan ateşinin ortasında bir bebek: İbrahim
Hayata bir can verecekken yanımdaki tüm canları yitireceğim korkusuyla doğurdum çocuğumu. Sonra yeniden yürümeye başladık. 12 gün boyunca gece gündüz demeden yürüdük. Çoğu zaman bataklıklarda aç susuz ilerlemeye çalıştık.
18.09.2017 Oradaydık Arakan
Arakan'da Anne Olmak
Ben ona İHH'nın gönderdiği yardımlardan verirken, o yolda susuzluktan ve açlıktan ölenlerden bahsetti, delirenlerden...
13.09.2017 Oradaydık Arakan
Ümmetin sahipsiz evlatları: Arakanlılar
Bir kadın yanaşıyor yanımıza ve anlatmaya başlıyor. O anlattıkça hafifliyor, biz dinledikçe ağırlaşıyoruz. Bize bıraktığı yük kaldırılacak gibi değil.
14.08.2017 Oradaydık , Ramazan Arakan
Arakan Müslümanları yeni bir kıyımla karşı karşıya
Hiçbir topluluğun ve milletin tahammül edemeyeceği koşullarda yaşayıp, akla gelebilecek her türlü insanlık dışı muamelelerle yaşama hakkına engel olunan bu halk, uluslararası örgütler tarafından şiddete en çok maruz kalan azınlık olarak ilan edilmişti.
08.02.2017 Makale Arakan
Arakan'dan kaçış
Arakanlı Müslümanlar Myanmar’da vatandaş sayılmadığı için kendilerine kimlik dahi verilmiyor.
28.11.2016 Oradaydık , Mülteci Arakan
9 Kayıt / 1 Sayfa