Lütfen Bekleyiniz
< Oradaydık

Hayatında gördüğü ilk kişi bendim

İzzet Şahin 09.03.2018 Oradaydık , Katarakt Togo

 

izzet-abi-katarakt.jpg

“Çok heyecanlıydım. İkinci bandajı da söktükten sonra gözlerime baktığını fark ettim. Hayatında ilk defa biriyle göz göze geliyordu.”

Togo’ya indiğimizde hava çok sıcaktı. Daha önce birkaç Afrika ülkesine gitmiştim fakat bu sefer farklıydı; 300 kişinin katarakt ameliyatı için gelmiştik. Bu, 300 kişinin yeniden görebilmesi demekti. Bir çocuğun gözlerindeki bandajı benim açmamı istediler. Çok heyecanlıydım. Eğilip bandajı çıkarmaya çalıştım. Bir kuşu ürkütmek istemiyormuş gibi yavaş yavaş hareket ediyordum. İkinci bandajı da söktükten sonra gözlerime baktığını fark ettim. Hayatında gördüğü ilk kişi bendim. O çok şaşkın, bense çok heyecanlıydım. Yani bu mutluluk nasıl tarif edilir bilmiyorum. Yüzüme baktı, bir süre sonra etraftaki her şeyi incelemeye başladı. Bizim binlerce defa gördüğümüz ve alıştığımız için sıradan gelen şeyler ona çok garip gelmişti. Adeta bir tarayıcı gibi her şeyi tek tek inceliyordu. Hayatımda daha güzel bir tablo gördüm mü, bilmiyorum. Basit bir katarakt ameliyatı neler değiştirebiliyordu fakat onların bunu yapacak ne parası ne de imkanı vardı.

Dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak bir insanın gözlerinin açılmasına vesile olabilirsiniz. Bir ameliyat bedeli 500 TL'dir.

BİR İNSANA IŞIK OL