Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Oradaydık

Kurban Anlatıları

Sahip olduklarından utanmak
Bu cümleleri ömrüm boyunca unutabileceğimi sanmıyorum. Yanımda kardeşim dediğim bir genç oturuyordu. Kimleri bile kaybettiğinden habersiz bir başka ülkede mülteciydi fakat benim onun için yapabileceğim tek şey, “Üzülme.” demekti.
Kendi şehirlerinden kovulan ve kamplara hapsedilen Müslümanlar
Türkiye'den bağışçıların kurban emanetlerini ulaştırmak için Kurban Bayramı’nda Arakan’ın başkenti Sittwe’ye ulaştığımızda bizi Müslümanlardan arındırılmış bir şehir karşıladı. Kendi şehirlerinden, evlerinden kovulan Müslümanlar kamplara hapsedilmişti.
24.08.2017 Özel İçerik , Kurban
Yitik hayatların ülkesi Lübnan
Dünyanın 160 ayrı noktasına dağılmış gruplar olarak; renk, dil, coğrafya ve din fark etmeksizin aynı yoksulluğu göğüslemek için çaba gösteriyorduk.
18.07.2017 Oradaydık , Kurban Lübnan
İç acıtan bir insanlık fotoğrafı
Öyle sıcak bir atmosferdi ki, sanki hiç gitmediğimiz, yolunu bile bilmediğimiz büyük babamızın köyüne gelmiş gibi hissettim kendimi. Doya doya sarıldık birbirimize. Vefasız bir evlat gibi hissettim o an kendimi.
11.10.2016 Oradaydık , Kurban Nijer
Sancak düşmesin
Bosna Savaşı’ndan bu yana, İslam coğrafyamızın Balkan şehirlerine yaptığımız ziyaretler, bu Kurban Bayramı’nı da güzel bir vesile kıldı. İstikametimiz Sancak toprakları…
Moritanya'da üç gün
Bayram namazına başta devlet başkanı olmak üzere halk, en güzel geleneksel kıyafetlerini giyerek geliyor. Bu da bana Hz. Peygamber döneminde insanların cuma ve bayram namazlarını musallalarda kılma geleneklerini hatırlatıyor.
03.11.2014 Oradaydık , Kurban Moritanya
Afrika’nın ortasındaki yeşil ülke: Kamerun
Yaklaşık 23 milyon nüfusa sahip olan Kamerun’un %70’ini Hristiyanlar, %20’sini de Müslümanlar oluşturuyor. Hristiyanların nüfusu fazla olsa da insanlar iç içe, birbirlerinden ayrışmadan yaşıyor. Kilise gördüğünüz sokakta biraz ilerlediğinizde bir mahalle mescidi ile karşılaşabiliyorsunuz. Burada kavga veya savaş için bir neden yok.
02.11.2014 Oradaydık , Kurban Kamerun
8 Kayıt / 1 Sayfa