Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Oradaydık

Ramazan Anlatıları

Ümmetin sahipsiz evlatları: Arakanlılar
Bir kadın yanaşıyor yanımıza ve anlatmaya başlıyor. O anlattıkça hafifliyor, biz dinledikçe ağırlaşıyoruz. Bize bıraktığı yük kaldırılacak gibi değil.
14.08.2017 Oradaydık , Ramazan Arakan
Kulak yiyerek hayatta kalmaya çalışıyorlar
Çad’da kurulan kamplarda binlerce kişi zor şartlar altında yaşıyor. Kadınlar, hayvanların çöpe atılan kulak, kıkırdak, kemik, deri gibi kısımlarını kurutup yemek yapmaya çalışıyor.
20.10.2016 Oradaydık , Ramazan Çad
İnsanlığın cennetten kovulduğu topraklar: Sri Lanka
Tüm samimiyetimizi kuşanıp koyulmuştuk yola. Dünyada cennetten bir köşe olan Sri Lanka’ya uzanacaktı bu kez iyilik kervanımız.
İnsansız kiliseler ülkesi: Makedonya
Şimdi Makedonya'da, sırtımızda koliler, yaz sıcağında oruçlu halde Türk köylerine doğru ilerlerken bir kez daha tekrarlıyorum: Bu işte çileden fazlası yok. Allah rızası için çile, şahit olunan mutluluklar, kardeşlik, iki muhabbet ve bolca yorgunluk...
Nepal’deki Mekkeliler
Nüfusun yüzde sekseninden fazlasının Hindu olduğu Nepal’de, Müslüman olduğu için ailesi tarafından reddedilen, sosyal hayattan dışlanan, işinden kovulanlar sadece kadınlar değil. Erkekler de büyük zorluklara göğüs germek mecburiyetinde kalıyor.
15.09.2015 Oradaydık , Ramazan Nepal
Kaderine terk edilmiş keder
Baştan beri gördüğüm eksikliği şimdi soruyorum.
- Neden hiç erkek yok?
- Çünkü bunlar yetim aileleri…
31.08.2015 Oradaydık , Ramazan , Yetim Lübnan
Kunta Kinte buradaydı
İHH, dünyanın beş kıtasında ramazanın kardeşlik ruhu ile uzun bir yolculuğa çıktı. Amacımız 1 milyonu aşkın kardeşimizle bir nebze olsun kardeşlik terennüm edebilmek, dostlarımızı sevgiyle kucaklayabilmekti. İşte o kutlu kucaklaşmalardan biri de Afrika’nın en küçük ülkelerinden Gambiya’da bize nasip oldu.
31.08.2015 Oradaydık , Ramazan Gambiya
Kavanozdaki ölü bebekler ülkesi: Vietnam
ABD'nin Vietnam'da kullandığı 80 milyon litre portakal gazı, üçüncü kuşakta bile derin izler bırakmaya devam ediyor. Dünyanın en yüksek bebek ölüm oranına ve en kalabalık engelli nüfusu sahip ülkesi olma unvanı Vietnam'a ait.
31.08.2015 Oradaydık , Ramazan Vietnam
Kaçıştan geriye kalanlar
Mebruka henüz 13 yaşında. Hristiyan çetelerin sokaklarda Müslüman avladığı bir günde Cuma namazına gitmek için evden ayrılan babasının nasıl öldürüldüğünü anlatıyor. Bununla sınırlı değil hikayesi. Annesi de Mebruka'nın gözleri önünde katledildi.
31.07.2014 Oradaydık , Ramazan Çad
Çocuklar büyüyemeden ölüyor
Burkina Faso'da doğan her 5 çocuktan 1'i fakirlik nedeniyle 5 yaşına gelmeden hayatını kaybediyor.
10 Kayıt / 1 Sayfa