Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Oradaydık

Ramazan Anlatıları

Altında toplandığımız ortak çatı
Ortak dilimiz yok ama binlerce kilometre öteden onlar için geldiğimi biliyorlar. Ben de onların sofrasına buyur edildiğimi biliyorum. Güney Asya’nın azınlıklarından Çam Müslümanlarının yanında, Vietnam’dayım.
21.04.2020 Oradaydık , Ramazan Vietnam
Gözleri görmese de biliyorlar
Malavi’deki görme engelliler eğitim merkezinde çocuklar, arkadaşlarını ve dostlarını ellerine dokunarak tanıyabiliyor.
13.04.2020 Oradaydık , Ramazan Malavi
Yolumuzu gözleyen Zübeyde Nine
Zübeyde Nine’ye eski Ramazanları soruyorum. Şimdi Ramazan’ın daha iyi geçtiğini, bir arada olduklarını söylüyor. Ramazan’ı birlikte geçirmenin güzelliğini anlatıyor.
13.04.2020 Oradaydık , Ramazan
Amani'nin adanmışlık hikayesi
"Biz önce kendimizi, ailemizi ve çevremizi, sonra da bize destek olan İHH’yı tanıdık diyorlar. Küçük elleriyle işaretler yaparak teşekkür ediyorlar. "
25.11.2019 Oradaydık , Ramazan Burundi
Kabul olmuş duam
Beş saatlik yolculuğun ardından Titao şehrine ulaştık. Dualarım kabul olmuştu. Kapıyı açar açmaz önümüzde Malcolm X Lisesi, sağımızda ve solumuzda sıralanmış öğrenciler ve gerçekleşen hayalim ile karşı karşıyaydım.
Burkina Faso’da memleket havası
Okul bahçesindeki yetimhaneye girdiğimizde çocuklar bizi öyle sıcak karşıladı ki, sarılmalara doyamadık. Uzun zaman sonra kavuştuğunuz akrabalarınızın olduğu memleket havası vardı ortamda.
Ümmetin sahipsiz evlatları: Arakanlılar
Bir kadın yanaşıyor yanımıza ve anlatmaya başlıyor. O anlattıkça hafifliyor, biz dinledikçe ağırlaşıyoruz. Bize bıraktığı yük kaldırılacak gibi değil.
14.08.2017 Oradaydık , Ramazan Arakan
Kulak yiyerek hayatta kalmaya çalışıyorlar
Çad’da kurulan kamplarda binlerce kişi zor şartlar altında yaşıyor. Kadınlar, hayvanların çöpe atılan kulak, kıkırdak, kemik, deri gibi kısımlarını kurutup yemek yapmaya çalışıyor.
20.10.2016 Oradaydık , Ramazan Çad
İnsanlığın cennetten kovulduğu topraklar: Sri Lanka
Tüm samimiyetimizi kuşanıp koyulmuştuk yola. Dünyada cennetten bir köşe olan Sri Lanka’ya uzanacaktı bu kez iyilik kervanımız.
İnsansız kiliseler ülkesi: Makedonya
Şimdi Makedonya'da, sırtımızda koliler, yaz sıcağında oruçlu halde Türk köylerine doğru ilerlerken bir kez daha tekrarlıyorum: Bu işte çileden fazlası yok. Allah rızası için çile, şahit olunan mutluluklar, kardeşlik, iki muhabbet ve bolca yorgunluk...
Sayfa:
1 2 ... Sonraki
16 Kayıt / 2 Sayfa