Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Videolar

Hocalı Katliamı

26 Şubat 1992 yılında Ermenistan’ın gerçekleştirdiği katliamda resmi rakamlara göre 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’i yaşlı olmak üzere toplam 613 kişi hunharca katledildi. 76’sı çocuk, 487 kişi ağır yaralandı, 1275 kişi esir alındı ve işkenceye maruz kaldı. Esir alınanlardan 150 Azerbeycan Türkü bir daha bulunamadı. Ancak bağımsız kaynaklara göre ise katledilen Azeri sayısı 1300, yaralı sayısı ise 1000’in üzerinde. Katliamın sonunda 700’den fazla çocuğun anne veya babasını kaybetti.
19.02.2015 Belgesel Azerbaycan
 • Arakan Yardım Bekliyor - Mustafa Karahasanoğlu
  Katliamın yeniden başladığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya.
 • Firas'ın hikayesi
  Savaştan dolayı ihmal edilmiş görme engellilerin hikayesi. 30 yıl boyunca evden sadece birkaç defa dışarı çıkmış Firas’ın hikayesi.
 • Boyalı Koyunlar Zanzibar'da
  Kurban reklam filmimizde oynayan çocuklara küçük bir sürpriz yaptık ve Afrika'ya götürdük. Afrikalı yetimlerle buluşan çocuklar bakın neler yaşadılar...
 • Bu Kurban da İyilikte Payınız Olsun
  "Aklını kaybetmiş la bunlaa, dünyanın bir ucuna böyle koyun mu gidee?" dediğinizi duyar gibiyiz :) Her iyilik yolunu bulur, yeter ki sizin de İyilikte Payınız Olsun.