Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Videolar

Hocalı Katliamı

26 Şubat 1992 yılında Ermenistan’ın gerçekleştirdiği katliamda resmi rakamlara göre 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’i yaşlı olmak üzere toplam 613 kişi hunharca katledildi. 76’sı çocuk, 487 kişi ağır yaralandı, 1275 kişi esir alındı ve işkenceye maruz kaldı. Esir alınanlardan 150 Azerbeycan Türkü bir daha bulunamadı. Ancak bağımsız kaynaklara göre ise katledilen Azeri sayısı 1300, yaralı sayısı ise 1000’in üzerinde. Katliamın sonunda 700’den fazla çocuğun anne veya babasını kaybetti.
19.02.2015 Belgesel Azerbaycan
 • Arakan Yardım Bekliyor - Mustafa Karahasanoğlu
  Katliamın yeniden başladığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya.
 • Kurban Hatıraları - Osman Atalay
  Selam verdik ama kimse selamımızı almadı. Bayağı içerledik. Kimse selamımızı almıyor, bir şeyler konuşuyorlar, tuhaf tuhaf bize bakıyorlar.
 • Kurban Rahmettir
  Kurban vekaletlerinizi İHH ile dünyanın dört bir tarafına ulaştırabilir, ihtiyaç sahiplerinin sevincine ortak olabilirsiniz.
 • Kurban Hatıraları - Hüseyin Oruç
  Sünnî Müslümanlardan bir heyet gelip 'Dedelerimizin âdetini siz yeniden başlattınız, sizi gözyaşlarıyla seyrettik,' dediler.