Lütfen Bekleyiniz

Dergi Yayınları

İnsani Yardım Sayı 76
İnsani Yardım dergisinin 76. sayısı her zamanki gibi birbirinden önemli konularla karşınızda. Bu sayımızda Yetim Dayanışma Günleri 10. yıl projelerini, Ramazan ve Kurban yardımlarımızı ve bu coğrafyalardaki yaşanmışlıkları bulacaksınız. Aynı zamanda Beyrut’ta meydana gelen büyük patlamanın ardından yaşanan gelişmeleri sizinle paylaştık. Mavi Marmara’nın 10. yılına özel bir derlemeyi de dergimize eklemeyi unutmadık.
05.11.2020 Dergi
İndir PDF - 5 MB
İnsani Yardım Sayı 75
İnsani Yardım’ın 75. sayısında vakfımızın Koronavirüs salgınıyla ilgili tedbirlerini, "Şimdi Dayanışma Vakti" yardım kampanyası ve Ramazan çalışmalarını bulacaksınız. Ayrıca kriz bölgelerinde bizi bekleyen ihtiyaç sahiplerinin ve 2020'nin başında gerçekleşen Elazığ depreminde arama kurtarma çalışmalarına katılan gönüllülerimizin hikayelerine yer verdik.

Suriye savaşının 10. yılına girdiği bu günlerde, Suriye için neler yaptığımızın bir dökümünü yapmak ve sizinle paylaşmak istedik.
14.05.2020 Dergi
İndir PDF - 8 MB
İnsani Yardım Sayı 74
İnsani Yardım’ın 74. sayısında vakfımızın arama kurtarma çalışmalarını anlatmaya çalıştık. Bunun yanında Ramazan ve Kurban çalışmalarımıza yer verdik. İnceleme kısmında Avrupa’da kaybolan mülteci çocuklarla ilgili bir yazı bulacaksınız. Devam eden projelerimize göz atmayı unutmayın, çünkü sizi bekleyen ihtiyaç sahipleri var.
16.11.2019 Dergi
İndir PDF - 10 MB
İnsani Yardım Sayı 73
Çıkar çatışması, bugün yaşanan savaşların en temel sebeplerinden biri. Bu savaşların en acı yanı ise sivil halkı direkt etkilemesi. Savaşlar sonunda, birçok bölgede milyonlarca kişi yardıma muhtaç hale geldi, yüz binlercesi de hayatını kaybetti. Bugün Yemen’de de sonu gelmeyen bir savaş yaşanıyor. Çevresinde petrol zengini ülkeler ve bereketli yeraltı kaynaklarına sahip olmasına rağmen Yemen, dünyanın en fakir ülkelerinden biri.
03.05.2019 Dergi
İndir PDF - 4 MB
İnsani Yardım Sayı 72
Bu sayımızda, vakfımızın rehabilitasyon ve eğitim alanında yaptığı çalışmaları, Kurban çalışmalarımızı, insani dram yaşanan Arakan’da yaptığımız faaliyetleri, Keşmir’de yıllardır süren krizle ilgili konuları bulacaksınız.
26.11.2018 Dergi
İndir PDF - 14 MB
İnsani Yardım Sayı 71
Bu sayımızda vakfımızın dünyadaki kuraklık ve su problemine yönelik uyguladığı projelerin hikayesiyle birlikte İHH’nın 2017 yılı faaliyetlerinin özetini, Suriye’de 6 yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz faaliyetler hakkında hazırlanmış ayrıntılı raporu, 2018 yılı Ramazan çalışmalarımızı ve Yetim Dayanışma Günleri etkinliklerimiz ile alakalı bilgileri bulacaksınız.
21.09.2018 Dergi
İndir PDF - 12 MB
İnsani Yardım Sayı 70
Bir avuç duyarlı ve dert sahibi insanın başlattığı bir iyilik hareketi olan İHH, krizlerin Avrupa’daki son durağı olan Bosna Savaşı ile yola çıktı. Şimdi, bugüne kadar ulaştığı 135 ülke ve bölgede tarihinden miras değerleri insanlıkla paylaşmanın haklı gururunu yaşıyor.
24.04.2018 Dergi
İndir PDF - 13 MB
İnsani Yardım Sayı 69
Batı’nın öncülüğünde kurulan modern dünya düzeni insanlığa ilerleme, barış, insan hakları, eşitlik, özgürlük gibi idealler sundu. Dünyanın art arda yaşadığı iki büyük savaş bu ideallerin sorgulanmasına yol açtı. Fakat gelinen noktada tüm bu vaatlerin aldatmacadan başka bir şey olmadığı anlaşıldı. Açlıkla boğuşan Afrika ve Asya kıtaları, savaş ve çatışmaların şekillendirdiği Ortadoğu bölgesi, yeni dünya düzeninin insanlık barışına katkı sunmayacağının kanıtı oldu.
04.12.2017 Dergi
İndir PDF - 13 MB
İnsani Yardım Sayı 68
Ekonomik ve siyasi savaşların şekillendirdiği yeni dünya düzeninde toplumlar için silahlanma yarışı kadar tehlikeli bir şey daha var: Eşitsizlik.

En zengin 62 kişinin, dünya nüfusunun yarısına tekabül eden 3,6 milyar insan ile eşit mal varlığına sahip olduğu bir dünyada yaşıyoruz. 800 milyon insan açlık içinde yaşarken her gün 1 milyar insanı doyurabilecek miktarda yiyecek çöpe gidiyor. En zengin 20 ülkenin geliri, en fakir 20 ülkenin 46 katından fazla. Tüm bunlar insanların günlük hayatı kadar, yaşam kalitesini ve hatta ömrünü belirliyor. Afrika’da 5 çocuktan biri yetersiz beslenme nedeniyle 5 yaşını göremeden hayatını kaybediyor.
01.09.2017 Dergi
İndir PDF - 19 MB
İnsani Yardım Sayı 67
Bundan altı yıl önce Somali’de kuraklığa bağlı açlık yüzünden 250 bin insan kısa sürede hayatını kaybetmişti. Yaralar tam manasıyla sarılamamışken bugün, başta Somali olmak üzere Doğu Afrika ülkeleri yeni bir kuraklığın pençesinde. Üstelik bu, son 30 yılın en etkili kuraklığı.
24.04.2017 Dergi
İndir PDF - 7 MB
Sayfa:
1 2 3 4 5 ... Sonraki
51 Yayın / 6 Sayfa