Keşke Bir Bisikletim Olsaydı
Bireysel
Grup
Kurumsal

“Birgün mahallede oyun oynuyorduk. Bir arkadaşım düştü ve yaralandı. Adada arkadaşımı götürebileceğimiz bir doktor yoktu. Çaresiz kaldık. İşte o gün doktor olmaya karar verdim.”

Amani kendisine her gün kilometrelerce yolu koşturan hikayesini bu şekilde anlatıyor. Ancak bu hayalini gerçekleştirebilmek için bazı zorluklarla mücadele etmesi gerekiyor. Okulu çok uzakta olduğu için her sabah erkenden yola çıkıyor. Buna rağmen çoğu zaman derslerine geç kalıyor. Okuldan sonra ise ailesine destek olmak için çalışması gerekiyor. Bu yorucu yolculukların ardından derslerinde başarılı olması çok zor.

screenshot_1.jpg

Tanzanya’da binlerce çocuk okula gitmek için Amani gibi kilometrelerce yolu koşmak veya yürümek zorunda. Okulun uzakta olması, maddi imkansızlık, güvenlik ve çeşitli sebeplerle çocukların bir çoğu okula devam edemiyor. Sizce onlara bir bisiklet hediye etsek, hayatlarında neler değişir?

Tanzanya’da gerçekleştirdiğimiz projemize destek olarak 100 öğrenciye bisiklet alınmasına destek olabilirsiniz. Bağışlarınızla bu zorlu yolculuğu daha kolay bir hale getirebiliriz.