Misafir Öğrenci Bursu
Bireysel
Grup
Kurumsal

Dünyanın 203 ülke ve bölgesinden yaklaşık 150 bin öğrenci çeşitli sebeplerden dolayı kendi ülkesinde devam edemediği eğitim hayatına Türkiye’de devam ediyor. Fakat bu öğrenciler eğitim hayatı boyunca birçok zorlukla karşılaşıyor. Yaşadıkları en büyük sorun ise barınma ve maddi yetersizlik. Vakfımız ve UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) misafir öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıları en aza indirmek için burs kampanyası yapıyor. Kampanyayla her gence 175 TL burs verilerek maddi destek sağlanıyor.

İHH ve UDEF dünyanın farklı ülkelerinden 2000 öğrenciye burs veriyor. Sadece 2018-2019 eğitim döneminde 55 bin öğrencinin çeşitli ihtiyaçları karşılandı. Türkiye’de eğitim alan misafir öğrenciler ülkesine eğitimli bir insan olarak dönüyor ve orada hizmet ediyor. Öğrenciler iyi bir insan olmanın yanında ülkelerinin gelişmesine de katkı sağlıyor.

Türkiye’ye gelen binlerce öğrenci eğitimlerine devam etmek için yardımlarınızı bekliyor. Ülkemize gelen misafir öğrencilere yabancı kalmayın, sizin burslarınızla okusunlar.

 misafir-ogrenci-burss.jpg

Eğitim sezonu (7 ay) boyunca 175 TLkatkıda bulunarak bir gencin bursunu üstlenebilir ya da BURS yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 5 TL burs yardımı yapabilirsiniz.

Açeli Dina;

Endonezya’nın Açe bölgesinde İHH’nın inşa ettiği bir yetimhanede büyüdüm. Burada tsunami felaketinde kaybettiğim aile ve umudumu yeniden kazandım. Başarılı bir öğrenciydim ve Türkiye okumaya hak kazandım. 2013 yılında Türkiye’ye geldim. Beş sene içinde çok merak ettiğim: “Türkiye halkı, benim gibi henüz hiç tanımadıkları insanlarla her şeyini nasıl paylaşır?” sorusunun cevabını buldum. Çünkü onlar kardeş olmanın anlamını kavrayan insanlardı. Türkiye’de kaldığım sürede üç şey öğrendim; umut, paylaşmak ve kardeş olmak.