Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Adıyaman İHH’dan yetim ve öksüz çocuklara kırtasiye yardımı

Adıyaman İHH İnsani Yardım Derneği, 150 yetim ve öksüz çocuğa kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları,  suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı da tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için Türkiye ve dünya genelinde çeşitli faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda Türkiye’deki İHH İnsani Yardım Dernekleri yetimlere yönelik projelere imza atıyor. Bu projelerden biri de Adıyaman İHH’da gerçekleştirildi.

adiyaman-ihh-1-yetim.jpg

“Elimizden geldiği kadar çalışıyoruz”

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile Adıyaman İHH, şehirde okul ihtiyacı bulunan 150 yetim ve öksüz çocuğa çanta ve kırtasiye yardımında bulundu. Dernek binasında düzenlenen törende konuşan Adıyaman İHH Başkanı Fadıl Akkuş, yardımların her yıl yapıldığını belirterek şunları söyledi:

"Çanta ve içerisinde tüm kırtasiye ihtiyaçlarının barındırdığı kırtasiye yardımı dağıtımımız oldu. Bu çalışmamız her sene okullar ya açılmadan önce ya da okulların açıldığı ilk haftalarda bu etkinliğimizi gerçekleştirmiş oluyoruz. Yetim çocuklarımız ihtiyaç sahibi çocuklarımız okullarına gittiği zaman eksiksiz olarak kitap ve defterlerini temin etmektir. Okullarında bu tür sıkıntıları yaşamamaları için böyle bir kırtasiye yardım çalışmamız yapılmaktadır. Bunu her sene elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz."

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye’de 12 bin 452, Adıyaman’da ise 348 yetimin aylık ihtiyaçlarını karşılıyor.

adiyaman-ihh-2-yetim.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Burslarından artırıp bir yetime hami oldular
Türkiye’nin, kendi ülkelerinde açtığı sınavlara girerek burslu bir şekilde İstanbul’da imam hatip okumaya hak kazanan 26 farklı ülkeden 33 öğrenci, aylık burslarından artırarak 3 yıldır bir yetimin sponsorluğunu üstleniyor.
17.01.2020
19 ilde öğrencilere destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, 19 ilde eğitim öğretim hayatına devam eden yaklaşık 50 bin ortaokul öğrencisine yardımcı ders kitabı ve akıllı defter dağıttı.
30.12.2019
“Sanat ve İyilik Buluşması”
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen “Sanat ve İyilik Buluşması”na yaklaşık 70 sanatçı katıldı.
07.12.2019

SON HABERLER

 • Başkan Yıldırım’dan İdlib çağrısı
  04.01.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye’nin İdlib ilinin güney kırsalından göç eden ailelerin yerleştirildiği kampı ziyaret ederek savaş mağduru siviller için acil yardım çağrısında bulundu.
 • Kudüs için ‘Umut Cuması’
  24.01.2020
  STK'lar, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezası veren İsrail'i protesto etmek için İstanbul’da Fatih Camii’nde ve tüm Türkiye’de sabah namazında bir araya geldi.
 • İdlib'e 10 bin briket ev hedefi
  23.01.2020
  İHH, İdlib’de çadır kentlere alternatif olarak briket ev inşasına başladı. Türkiye kamuoyunda ciddi bir etki uyandıran briket ev projesinde İHH’nın hedefi ilk etapta 10 bin aileyi sıcak yuvaya kavuşturmak.
 • Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
  23.01.2020
  130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
 • Sınıra göç devam ediyor
  21.01.2020
  Esed rejimi ve müttefiklerinin saldırıları nedeniyle son 4 günde İdlib’in güneyinden kuzeyine doğru göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı 40 bini aştı.