Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Adıyaman İHH’dan yetim ve öksüz çocuklara kırtasiye yardımı

Adıyaman İHH İnsani Yardım Derneği, 150 yetim ve öksüz çocuğa kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları,  suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı da tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için Türkiye ve dünya genelinde çeşitli faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda Türkiye’deki İHH İnsani Yardım Dernekleri yetimlere yönelik projelere imza atıyor. Bu projelerden biri de Adıyaman İHH’da gerçekleştirildi.

adiyaman-ihh-1-yetim.jpg

“Elimizden geldiği kadar çalışıyoruz”

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile Adıyaman İHH, şehirde okul ihtiyacı bulunan 150 yetim ve öksüz çocuğa çanta ve kırtasiye yardımında bulundu. Dernek binasında düzenlenen törende konuşan Adıyaman İHH Başkanı Fadıl Akkuş, yardımların her yıl yapıldığını belirterek şunları söyledi:

"Çanta ve içerisinde tüm kırtasiye ihtiyaçlarının barındırdığı kırtasiye yardımı dağıtımımız oldu. Bu çalışmamız her sene okullar ya açılmadan önce ya da okulların açıldığı ilk haftalarda bu etkinliğimizi gerçekleştirmiş oluyoruz. Yetim çocuklarımız ihtiyaç sahibi çocuklarımız okullarına gittiği zaman eksiksiz olarak kitap ve defterlerini temin etmektir. Okullarında bu tür sıkıntıları yaşamamaları için böyle bir kırtasiye yardım çalışmamız yapılmaktadır. Bunu her sene elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz."

İHH İnsani Yardım Vakfı, Türkiye’de 12 bin 452, Adıyaman’da ise 348 yetimin aylık ihtiyaçlarını karşılıyor.

adiyaman-ihh-2-yetim.jpg

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Şoförlerden örnek davranış
Nevşehir’de bir grup otobüs şoförü ve tamircisi, Yetim Sponsorluk Sistemiyle 3 yetim çocuğun hamiliğini üstlendi.
07.08.2019
15 köye 15 su kuyusu
İHH, Güzel İnsanlar Projesi kapsamında Çad’ın 15 farklı köyünde, 15 su kuyusu açılışı gerçekleştiriyor. Açılacak kuyularla birlikte İHH’nın toplam su kuyusu sayısı 36 ülkede 7 bin 479 olacak.
29.07.2019
İyiliğin hikayesini çektiler
İHH İnsani Yardım Vakfı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri ortaokul ve liseler arası İyilik Olsun Video Yarışması’nın kazananları, ödüllerini düzenlenen törenle aldı.
21.05.2019

SON HABERLER

 • İyilikte payınız oldu
  13.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 27 yılın verdiği tecrübeyle bu bayramda da bağışlanan 51 bin 447 hisse kurbanı 93 ülke ve bölgede 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaştırdı.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Ahıskalılara kurban yardımı
  16.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin kurban bağışlarını “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türkleri’ne ulaştırdı.
 • 200 bin Suriyeli’ye kurban desteği
  16.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin farklı bölgelerinde 4 bin 828 hisse kurban keserek yaklaşık 200 bin savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi sivile kurban eti ulaştırdı.
 • Batı Balkanlar’a kurban yardımı
  13.08.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kurban Bayramı'nda üç gün boyunca Batı Balkanlar ve Doğu Avrupa’da 819 hisse kurbanın kesim ve dağıtımını gerçekleştirdi.