Arakan’a bir yetimhane daha
Yaklaşık 20 yıldır bölgedeki insani yardım çalışmalarını sürdürmekte olan İHH İnsani Yardım Vakfı, Memursen işbirliği ile Arakanlı yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temellerini attı.
Arakan 05.11.2013

Memursen işbirliği ile Arakanlı yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temellerini attı.

Daha önce Arakanlı yetim çocuklar için Darul İman Yetimhanesi’ni açan İHH, şimdi de Türkiye’nin en büyük memur sendikası olan MEMURSEN ile birlikte 100 yetim çocuğun barınma, eğitim ve sosyal faaliyet imkânı bulacakları Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temelini attı.

Külliyenin tüm masraflarını karşılayan MEMURSEN ayrıca kurumun hizmete açıldıktan sonra misafir edeceği 100 çocuğu İHH’nın sponsorluk sistemi kapsamında düzenli olarak destekleyecek.

İnşaatının bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan külliye içerisinde çocukların yatılı kalacakları yurt binaları, meslek okulu, klinik, serbest etkinlik odaları, oyun alanları ve cami bulunacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.