Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Düzce İHH’dan Kilis ziyareti

Düzce İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları üyeleri, İHH’nın Kilis Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek un stoklarının azaldığını gördü ve en kısa zamanda bölgeye un göndermek için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Düzce İHH Kadın Kolları’nda gönüllü 13 kişilik heyet, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye çalışmalarını yürüttüğü Kilis Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

Un gönderme sözü verdiler

Koordinasyon merkezindeki günlük 35 bin kişiye aş çıkartabilen aşevini ve yine günlük olarak 120 bin adet ekmek üretebilen fırını ziyaret eden heyet, çalışmalardan duydukları memnuniyetlerini dile getirdi. Un stoklarının azalması nedeni ile fırında ekmek üretiminin yavaşladığını gören heyet, en kısa zamanda çalışmalara başlayacaklarını ve un göndereceklerini belirtti.

firin.jpg

Ayrıca Kilis Koordinasyon Merkezi’nin anaokuluna dönüştürülen eski ofisini ziyaret ederek yetim çocuklarla neşeli anlar geçiren Düzce İHH Kadın Kolları heyeti, çocuklara hediyeler dağıttı. Kilis'te bulunan Suriyeli yetim çocukların kaldığı evleri de ziyaret ederek onlara da ayrıca hediye dağıtımında bulunan heyet, ziyaretin ardından memleketlerine uğurlandı.

ic.jpg

Suriye çalışmaları için bağış yap

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

İdlib’e yardım seferberliği
Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden toplanan 109 TIR insani yardım malzemesi, İdlib’den Türkiye sınırına doğru göç eden Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualarla bölgeye uğurlandı.
04.02.2020
Öğrencilerden İdlib’e 71 briket ev
130 yetimin sponsorluğunu üstlenerek Türkiye’deki iyilik yarışında ilk sıraya yükselen Özel İstanbul Medeniyet İlkokulu-Ortaokulu, İdlib’deki drama sessiz kalmayarak öğrenci, öğretmen ve velilerin gayretiyle toplamda 71 adet briket evi İHH’ya bağışladı.
23.01.2020
Burslarından artırıp bir yetime hami oldular
Türkiye’nin, kendi ülkelerinde açtığı sınavlara girerek burslu bir şekilde İstanbul’da imam hatip okumaya hak kazanan 26 farklı ülkeden 33 öğrenci, aylık burslarından artırarak 3 yıldır bir yetimin sponsorluğunu üstleniyor.
17.01.2020

SON HABERLER

 • İstanbul'da Kudüs ve Mavi Marmara gecesi
  21.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, kutlu seferin 10. Yılında "Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri" programı düzenliyor. İlki Tekirdağ’da yapılan programların ikincisi İstanbul’da gerçekleştirildi.
 • Mavi Marmara ruhu Tekirdağ’da
  15.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 2020 yılının “Mavi Marmara Yılı” ilan edilmesinin ardından düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerin ilki Tekirdağ’da gerçekleştirildi.
 • Çadır kentleri kar vurdu
  14.02.2020
  Suriye rejimi ile Rusya’nın saldırısından kaçarak Azez ve kırsalına gelen İdlibliler, eksi 10 dereceyi bulan soğuk hava ve karla mücadele ediyor. Hayata tutunmaya çalışan Suriyelilerin kaldığı çadırlar havadan görüntülendi.
 • Isparta’dan İdlib’e 11 TIR yardım
  12.02.2020
  Isparta İHH öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'ların iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan 11 TIR insani yardım malzemesi, İdlibli mazlumlara gönderilmek üzere yola çıktı.
 • BM İnsani İletişim Ağları ve Partnerlik Haftası
  11.02.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından organize edilen “Yerelleşme ve Daha Kapsamlı Bir İşbirliği” paneline katılarak bir sunum gerçekleştirdi.