Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Genç çiften örnek davranış

Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.

Pandemi sürecindeki kısıtlamalar nedeniyle düğün, sünnet ve benzeri diğer etkinliklerde misafirlere yemek ikramı yapılamıyor. Aileler de yakınlarına yapamadıkları ikramı, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla yetim öğrencilere yapıyor. İHH’nın çeşitli yetimhanelerinde verdiği ikramlarla hayırseverler, mutluluklarına yetimleri de ortak ediyor. Örnek davranışa imza atan ailelerden biri de Karaman’da hayatlarını birleştiren Koçer ve Aydemir ailesi.

Koçer ve Aydemir çifti, salgın nedeniyle davetlilere yemek ikramında bulunamayınca İHH ile irtibata geçtiler. Çift, düğün yemeklerini Tayland Patani’de bulunan 50 yetimin geleceğe hazırlandığı İHH’nın Ankara Yaşar Zerdali Yetimhanesi’nde verdiler.

1-21.jpg

“İyi ki böyle yaptık”

Yaptıkları örnek davranışa ilişkin konuşan Koçer ve Aydemir çifti, “İyi ki böyle yaptık” dediler ve eklediler:

“Ömür kısadır. Sonsuz olan ahiret hayatında insanın karşısına çıkacak olan şeyler bu dünyada yaptığı şeylere bağlıdır. Akıllı olan, inanan insan ebedi olarak kalacağı yerde rahat yaşamaya sebep olan işleri yapar. Bunlardan biri de ihtiyaç sahibi olan herkese, yoksula ve insanlara hizmet etmektir. İnsanlara hizmet, ahirette azaptan kurtulmaya ve cennette nimetlerin çoğalmasına sebep olur buyruluyor bir hadis-i şerifte. Rabb’imiz hayır sahibi insanların malına bereket vereceğini müjdeler ayrıca. O halde elimizden geldiğince infakta bulunmalı ve çevremizi buna teşvik etmeliyiz. Bizim de düğün yemeğimizi Patani'de vermek istememizin sebebi, ‘Bu ikrama daha çok ihtiyacı olan yerler varken neden kendi memleketimizde verelim?’ düşüncesi oldu. Çünkü bulunduğumuz yerden çok daha fazla ihtiyacı olan yerler vardı. Rabb’im inşallah bu hayrımızı kabul eder ve bununla birçok kişiye örnek olup bu hayrın çoğalmasına vesile oluruz. Bölgeden bize gönderilen görüntüleri izledikçe daha çok mutlu oluyor ve ‘İyi ki böyle yaptık’ diyoruz.”

1-54.jpg

Hem Pakistan’da hem Patani’de hem de Açe’de

Hayra ortak olan bir diğer çift ise Meryem ve Hamza çifti oldu. Çift, vakfın hem Pakistan’daki Darul Erkam Yetimhanesi’nde hem Endonezya Banda Açe’deki Baba Murat Korkmaz Yetimhanesi’nde ve hem de yine Patani’deki Konya Yetimhanesi’nde düğün yemeği ikramında bulundu.

1-36.jpg

Yetimlere ikramda bulunmak için

İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla vakfın dünyanın dört bir yanındaki yetimhanelerinde düğün, sünnet gibi yemek ikramında bulunmak isteyen hayırseverler, vakfın çeşitli yerlerdeki merkezlerine bizzat uğrayabilir ya da 0212 631 21 21 numaralı telefonu arayarak bu hayra destek olabilir.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.
 • Bir yılda 14 bin briket ev
  14.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaş nedeniyle yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için geçen yıl 14 bin ev inşa etti. 6 bin briket ve betonarme evin inşası ise sürüyor.
 • Filistinli mültecilere insani yardım
  14.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Lübnan'ın Sayda şehrinde yaşayan 150’den fazla Filistinli mülteci aileye gıda yardımında bulundu.