İHH’dan Iraklı yetimlere gıda desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı Irak'ın Anbar iline bağlı Saklaviyye bölgesinde 600 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıttı.
Irak 23.11.2020

Irak’ta yaşanan savaş sonucu yetim kalan ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdüren İHH, gıda dağıtımlarına devam ediyor. Bu dağıtımdan yaklaşık 3 bin kişinin 1 aylık gıda ihtiyacı karşılandı.

irak-yardimlari-3.jpeg

Dağıtılan gıda kolilerinin içerisinde kuru bakliyat, çay, şeker, salça ve sıvı yağ gibi malzemeler bulunuyor.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamada bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı, “Ortak kültür ve tarihimizin olduğu komşumuz Irak’ın zor günlerinde yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Bugün burada, geçmişten günümüze çıkan çatışmalar sonrası çok sayıda yetim bulunuyor. Bizler halkımızın desteği ile komşumuzun yetimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

irak-yardimlari-2.jpeg

İHH, hayırseverlerin destekleriyle Irak’taki yardımlarını sürdürecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Afgan ailelere insani yardım
Afgan ailelere insani yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’ın başkenti Kabil'e bağlı Haırhane bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi 50 aileye kumanya dağıtımı gerçekleştirdi.
19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü
19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü
Azim ve fedakarlıkları ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan, bu uğurda hayatını kaybeden, yaralanan tüm insani yardım çalışanlarının 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü’nü kutluyoruz.
Kosova’dan İHH’ya teşekkür
Kosova’dan İHH’ya teşekkür
Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) Savaş Gazileri Derneği, Kosova’ya verilen destekten dolayı İHH’ya teşekkür belgesi verdi.