Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İstişare ve Planlama Toplantısı

Genç İHH, geçmiş yılın değerlendirmesi ve gelecek yılın planlamasını gerçekleştirmek üzere Hatay Reyhanlı’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
07.08.2018 Genç İHH , Hatay Suriye

“Onlar, Rabb’lerine tam iman etmiş gençlerdi” ayetini kendilerine düstur edinen Genç İHH gönüllüleri, çalışmalarına ve faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Hatay Reyhanlı’da gerçekleştirilen İstişare ve Planlama Toplantısı'na Genç İHH il başkanları, eğitim, sosyal faaliyet, tanıtım medya, üniversite, lise ve ortaokul sorumluları olmak üzere 234 kişi katıldı. 4 gün süren toplantı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ve tanışma programı ile devam etti.

3-fatih-yazici.jpg

“Sosyal sorumluluk projesi değildir”

Toplantıda konuşan Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı, Genç İHH faaliyetlerinden bahsetti. Fatih Yazıcı, “Kardeşlerimizin, mazlumların, mağdurların duasıyla cennete gidebileceğimizi biliyoruz. Onun için bu çalışmalarda bulunmak bizim için bir hobi, bir sosyal sorumluluk projesi değil; bir mecburiyettir" dedi.

5-yavuz-dede.jpg

Ayrıca toplantıyı ziyaret eden İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede ise “İHH Çalışmaları” hakkında bilgi vererek gençlerin sorularını yanıtladı.

7-serafettin-kalay.jpg

Yavuz Dede’nin ardından Dr. Şerafettin Kalay da “Asr-ı Saadet’ten Fedakârlık Örnekleri” konulu bir seminer verdi.

6-erhan-yemelek.jpg

“Suriyelilerin aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var”

Kampın son konferansını “Suriye Çalışmaları” konusuyla İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek verdi. “Suriyeli insanların, aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var” diyerek sözlerine başlayan Yemelek, şunları söyledi:

"Suriye’deki olaylar başlayalı 7 yılı geçti. 10 yaşındaki çocuklar 17 yaşına geldi, çocuklar savaşla büyüdü. Suriye’de bir milyonun üzerinde yetim, dört yüz bin şehit ve dul kadın var. Savaş bittikten sonra ne yazık ki toplu mezarlar ortaya çıkacak. Suriyeli insanların aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var. Biz İHH olarak günde ortalama 2,5 milyon ekmek dağıtıyoruz. Hedefimiz, çadır kentte mağdur olarak yaşayan insanları huzurlu bir şekilde topraklarına kavuşturmak."

4-nigde-odul.jpg

Hediye takdimi

Konuşmaların ardından yıl boyunca düzenledikleri çalışmalar ile öne çıkarak başarı gösteren Niğde, Kayseri ve Bitlis teşkilatlarına, “Çalışan Gençlik Birimi” programını yürüten Konya teşkilatına ve “12 Ay 12 Etkinlik” faaliyetini gerçekleştiren Gaziantep teşkilatına hediyeleri takdim edildi.

11-ezgi-mars.jpg

Kamp sonunda il teşkilatlarıyla birlikte halı saha turnuvası düzenlendi. Toplantı, ezgi ve marş gecesiyle son buldu.

12-futbol.jpg

Genç İHH Kategorisine Son Eklenen Haberler

İstişare ve Planlama Toplantısı
Genç İHH, geçmiş yılın değerlendirmesi ve gelecek yılın planlamasını gerçekleştirmek üzere Hatay Reyhanlı’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
07.08.2018
23 ülkeden bin yetime eğitim bursu
Genç İHH’nın 4 ayda tamamladığı Yetim Eğitim Bursu projesiyle 23 ülkeden bin yetimin bir yıllık üniversite ihtiyaçları karşılanacak.
14.07.2018
Türkiyeli gençler Srebrenitsa’da
Genç İHH üyesi 120 genç, Barış Yürüyüşü’nün (Marş Mira) ardından Srebrenitsa katliamının yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Bosna Hersek’te.
11.07.2018

SON HABERLER

 • Yurt dışından bağış yapacakların dikkatine!
  18.08.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yurtdışında şubesi ya da temsilciliği bulunmamaktadır.
 • İHH Kurbana hazır
  13.07.2018
  İHH, 26 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak; kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Paylaştığın senindir, paylaş sevindir” sloganıyla dünyanın 103 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Bugün Dünya İnsani Yardım Günü
  19.08.2018
  Yardıma muhtaç insanlara elini uzatan ve bu uğurda yaşamını kaybeden tüm gönüllüleri ve çalışanları şükran, dua ve minnetle anıyoruz.
 • Krizin sürdüğü Yemen’e insani yardım
  17.08.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı, 2014 yılından bu yana iç çatışmaların yaşandığı Yemen’e gıda ve barınma malzemesi yardımında bulundu. Yardımlardan 55 bin Yemenli istifade etti.
 • Suriye'ye acil un yardımı çağrısı
  15.08.2018
  İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye’deki fırınlarda un stoklarının azaldığını belirterek acil un yardımı çağrısı yaptı.