Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İstişare ve Planlama Toplantısı

Genç İHH, geçmiş yılın değerlendirmesi ve gelecek yılın planlamasını gerçekleştirmek üzere Hatay Reyhanlı’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
07.08.2018 Genç İHH , Hatay Suriye

“Onlar, Rabb’lerine tam iman etmiş gençlerdi” ayetini kendilerine düstur edinen Genç İHH gönüllüleri, çalışmalarına ve faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Hatay Reyhanlı’da gerçekleştirilen İstişare ve Planlama Toplantısı'na Genç İHH il başkanları, eğitim, sosyal faaliyet, tanıtım medya, üniversite, lise ve ortaokul sorumluları olmak üzere 234 kişi katıldı. 4 gün süren toplantı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ve tanışma programı ile devam etti.

3-fatih-yazici.jpg

“Sosyal sorumluluk projesi değildir”

Toplantıda konuşan Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı, Genç İHH faaliyetlerinden bahsetti. Fatih Yazıcı, “Kardeşlerimizin, mazlumların, mağdurların duasıyla cennete gidebileceğimizi biliyoruz. Onun için bu çalışmalarda bulunmak bizim için bir hobi, bir sosyal sorumluluk projesi değil; bir mecburiyettir" dedi.

5-yavuz-dede.jpg

Ayrıca toplantıyı ziyaret eden İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede ise “İHH Çalışmaları” hakkında bilgi vererek gençlerin sorularını yanıtladı.

7-serafettin-kalay.jpg

Yavuz Dede’nin ardından Dr. Şerafettin Kalay da “Asr-ı Saadet’ten Fedakârlık Örnekleri” konulu bir seminer verdi.

6-erhan-yemelek.jpg

“Suriyelilerin aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var”

Kampın son konferansını “Suriye Çalışmaları” konusuyla İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek verdi. “Suriyeli insanların, aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var” diyerek sözlerine başlayan Yemelek, şunları söyledi:

"Suriye’deki olaylar başlayalı 7 yılı geçti. 10 yaşındaki çocuklar 17 yaşına geldi, çocuklar savaşla büyüdü. Suriye’de bir milyonun üzerinde yetim, dört yüz bin şehit ve dul kadın var. Savaş bittikten sonra ne yazık ki toplu mezarlar ortaya çıkacak. Suriyeli insanların aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var. Biz İHH olarak günde ortalama 2,5 milyon ekmek dağıtıyoruz. Hedefimiz, çadır kentte mağdur olarak yaşayan insanları huzurlu bir şekilde topraklarına kavuşturmak."

4-nigde-odul.jpg

Hediye takdimi

Konuşmaların ardından yıl boyunca düzenledikleri çalışmalar ile öne çıkarak başarı gösteren Niğde, Kayseri ve Bitlis teşkilatlarına, “Çalışan Gençlik Birimi” programını yürüten Konya teşkilatına ve “12 Ay 12 Etkinlik” faaliyetini gerçekleştiren Gaziantep teşkilatına hediyeleri takdim edildi.

11-ezgi-mars.jpg

Kamp sonunda il teşkilatlarıyla birlikte halı saha turnuvası düzenlendi. Toplantı, ezgi ve marş gecesiyle son buldu.

12-futbol.jpg

Genç İHH Kategorisine Son Eklenen Haberler

Çocukları rehabilitasyon gören ailelere yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul Gaziosmanpaşa’da evlatları rehabilitasyon gören 22 muhtaç aileye hayırseverlerin gıda ve hijyen paketi yardımlarını ulaştırdı.
11.05.2020
İstanbul'da Kudüs ve Mavi Marmara gecesi
İHH İnsani Yardım Vakfı, kutlu seferin 10. Yılında "Kudüs ve Mavi Marmara Şehitleri" programı düzenliyor. İlki Tekirdağ’da yapılan programların ikincisi İstanbul’da gerçekleştirildi.
21.02.2020
Mavi Marmara ruhu Tekirdağ’da
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 2020 yılının “Mavi Marmara Yılı” ilan edilmesinin ardından düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerin ilki Tekirdağ’da gerçekleştirildi.
15.02.2020

SON HABERLER

 • Yetim öğrencilere tablet hediyesi
  20.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Pandemi sürecinde uzaktan eğitime devam eden yetim çocuklara tablet hediye edecek. Hayırseverlerin destekleriyle öğrencilerin eğitimleri aksamayacak.
 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Gazze için Acil Yardım Kampanyası
  01.09.2020
  İHH, Filistin’de artış gösteren Koronavirüs vakaları nedeniyle desteğe ihtiyaç duyan hastaneler için Acil Yardım Kampanyası başlattı. Kampanya ile birlikte hastane ve sağlık merkezlerindeki tıbbi malzeme ihtiyacı karşılanacak.
 • İdlib’e 20 bin kırtasiye seti
  21.10.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı Bursa Şubesi, Suriye'nin İdlib şehrindeki 20 bin öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu.
 • Türkiye'den Yemen'e nefes
  19.10.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Yemen’in Taiz kentinde faaliyet gösteren oksijen tüpü dolum merkezi, 18 hastane ve 6 klinik olmak üzere toplam 24 sağlık merkezine bin 759 adet oksijen tüpü ulaştırarak hastalara nefes oldu.