Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İstişare ve Planlama Toplantısı

Genç İHH, geçmiş yılın değerlendirmesi ve gelecek yılın planlamasını gerçekleştirmek üzere Hatay Reyhanlı’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
07.08.2018 Genç İHH , Hatay Suriye

“Onlar, Rabb’lerine tam iman etmiş gençlerdi” ayetini kendilerine düstur edinen Genç İHH gönüllüleri, çalışmalarına ve faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Hatay Reyhanlı’da gerçekleştirilen İstişare ve Planlama Toplantısı'na Genç İHH il başkanları, eğitim, sosyal faaliyet, tanıtım medya, üniversite, lise ve ortaokul sorumluları olmak üzere 234 kişi katıldı. 4 gün süren toplantı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ve tanışma programı ile devam etti.

3-fatih-yazici.jpg

“Sosyal sorumluluk projesi değildir”

Toplantıda konuşan Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı, Genç İHH faaliyetlerinden bahsetti. Fatih Yazıcı, “Kardeşlerimizin, mazlumların, mağdurların duasıyla cennete gidebileceğimizi biliyoruz. Onun için bu çalışmalarda bulunmak bizim için bir hobi, bir sosyal sorumluluk projesi değil; bir mecburiyettir" dedi.

5-yavuz-dede.jpg

Ayrıca toplantıyı ziyaret eden İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede ise “İHH Çalışmaları” hakkında bilgi vererek gençlerin sorularını yanıtladı.

7-serafettin-kalay.jpg

Yavuz Dede’nin ardından Dr. Şerafettin Kalay da “Asr-ı Saadet’ten Fedakârlık Örnekleri” konulu bir seminer verdi.

6-erhan-yemelek.jpg

“Suriyelilerin aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var”

Kampın son konferansını “Suriye Çalışmaları” konusuyla İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek verdi. “Suriyeli insanların, aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var” diyerek sözlerine başlayan Yemelek, şunları söyledi:

"Suriye’deki olaylar başlayalı 7 yılı geçti. 10 yaşındaki çocuklar 17 yaşına geldi, çocuklar savaşla büyüdü. Suriye’de bir milyonun üzerinde yetim, dört yüz bin şehit ve dul kadın var. Savaş bittikten sonra ne yazık ki toplu mezarlar ortaya çıkacak. Suriyeli insanların aklınıza gelebilecek her şeye ihtiyacı var. Biz İHH olarak günde ortalama 2,5 milyon ekmek dağıtıyoruz. Hedefimiz, çadır kentte mağdur olarak yaşayan insanları huzurlu bir şekilde topraklarına kavuşturmak."

4-nigde-odul.jpg

Hediye takdimi

Konuşmaların ardından yıl boyunca düzenledikleri çalışmalar ile öne çıkarak başarı gösteren Niğde, Kayseri ve Bitlis teşkilatlarına, “Çalışan Gençlik Birimi” programını yürüten Konya teşkilatına ve “12 Ay 12 Etkinlik” faaliyetini gerçekleştiren Gaziantep teşkilatına hediyeleri takdim edildi.

11-ezgi-mars.jpg

Kamp sonunda il teşkilatlarıyla birlikte halı saha turnuvası düzenlendi. Toplantı, ezgi ve marş gecesiyle son buldu.

12-futbol.jpg

Genç İHH Kategorisine Son Eklenen Haberler

7 ilde Bed-i Besmele şenliği
İHH Çocuk tarafından 7 ayrı ilde düzenlenen Bed-i Besmele şenliğinde el-yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı gibi oyunlar oynandı, çocuklara kalem hediye edildi.
13.11.2018
Yusuf Kaplan’dan gençlere konferans
İstanbul Genç İHH, “Bir Konu, Bir Konuk" programlarının ilkinde Yusuf Kaplan’ı misafir ederek Medeniyet Tasavvuru'nu konuştu.
23.10.2018
Genç İHH Hatay’da buluştu
Genç İHH, geçmiş yılın değerlendirmesi ve gelecek yılın planlamasını gerçekleştirmek üzere Hatay Reyhanlı’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
27.08.2018

SON HABERLER

 • Yemen acil yardım bekliyor!
  16.11.2018
  Yemen’de insani kriz ölümcül boyutlara ulaştı. 21 milyon insan gıda sıkıntısı çekiyor. Çatışma, açlık, kolera ve çeşitli salgın hastalıklar nedeniyle şu ana kadar 7 bin insan öldü. İHH, “Yemen Yardım Bekliyor” sloganıyla acil yardım kampanyası başlattı.
 • Gazze’ye Yardım Kampanyası
  12.10.2018
  İHH, Gazze’ye uygulanan ablukanın 12. yılında ağırlaşan şartları hafifletmek amacıyla 81 ilde yardım kampanyası başlattı. Kampanyanın ilk bağışını Büyük Dönüş Yürüyüşü’nde ayağından ağır yaralanan ve Türkiye’de tedavisi devam eden Meryem Ebu Matar yaptı.
 • Katarlı Başkandan İHH’ya ziyaret
  16.11.2018
  İslam İşbirliği Teşkilatı Katar Başkanı Şeyh Abdulaziz El Sani, İHH Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 • Patani’den İHH’ya ziyaret
  16.11.2018
  Patani Birleşik Özgürlük Örgütü (PULO) Başkanı Kasturi Mahkota ve beraberindeki heyet, İHH Genel Merkezi’ni ziyaret ederek fikir alışverişinde ve İHH’dan arabuluculuk talebinde bulundu.
 • ‘Sen Oku Nepal Aydınlansın’
  15.11.2018
  İstanbul İHH Kadın Kolları, Nepal’de inşası devam eden Nepal İslam Kültür Merkezi yararına “Sen Oku Nepal Aydınlansın” sloganıyla Fatih’te kitap kermesi düzenliyor. Her gün farklı bir yazarın katılım sağlayacağı kermes, 25 Kasım’a kadar devam edecek.