İzmir’den Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek
İzmir’de İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek için kahvaltılı toplantı düzenlendi.
Filistin - Gazze 20.02.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası Türkiye’yi harekete geçirdi. İzmir’de 17 Şubat Pazar günü İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek toplantısı yapıldı.

İzmirli yetim çocuklar ve destekçi aileleri bir araya getiren kahvaltılı toplantıda Türkiye ve dünyada yetimlerin maruz kaldığı sorunlara dikkat çekildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda ilk olarak İzmir İnsani Yardım Derneği (İZYAD) tarafından İsrail saldırılarında evleri yıkılan yetimlerin evlerini yeniden yapmak için başlatılan ''İzmir Gazze’de Ev Yapıyor''adlı projenin tanıtımı yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İHH Teşkilatlandırma Birimi Başkanı Ömer Kesmen Filistinli yetimleri anlattı. Ardından Kesmen ve İZYAD Başkanı Rasim Çalar tarafından Kenya’da Rahman ve Meal adlı su kuyularını açan İzmirli gönüllülere plaket takdim edildi.

Halihazırda devam etmekte olan Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasıyla ilgili olarak hedeflerin belirlendiği toplantı Yetim Dayanışma Günleri’nde yetim çocuklara ve ailelerine İzmir genelinde yapılacak faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerin ardından nihayete erdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.