Kocaeli İYD’den Yetimlere Destek
Kocaeli İnsani Yardım Derneği “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında yetim çocuklar için bir eğlence programı düzenledi.
Türkiye 27.05.2015

Kocaeli İnsani Yardım Derneği “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında yetim çocuklar için bir eğlence programı düzenledi.

Kocaeli İnsani Yardım Derneği tarafından “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında Kocaeli’ndeki yetim çocuklar için İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda bir dayanışma gecesi gerçekleştirildi.

Programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu ve ezgileriyle Grup Yürüyüş, Kocaeli İYD temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Kocaeli İYD Başkanı İsmail Yeşildal açılış konuşmasında; "Yetim Gülerse Dünya Güler" düsturunu benimseyerek, yetimlere "Yalnız değilsiniz, yanınızdayız" mesajı veriyoruz. Onlara manevî destek sağlayarak yetimlerin geleceğine ışık tutmaya çalışıyoruz” dedi. Kocaeli İYD’nin bu çalışmalarda aktifliğini her geçen gün artırdığını söyleyen Yeşildal; “Yetim çocukların hâmilliğini üstlenerek kendi ülkelerinde anne veya akrabaları yanında kalmalarını sağlıyoruz. Bu durum sağlanamazsa yetim çocukların yetimhanelerde, güvenli ortamlarda en iyi şekilde yetişmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye ifade etti.

“Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganıyla hazırlanan programda kum sanatı gösterisi yapıldı. Gece yetimlerin gerçekleştirdikleri sahne ve mehter gösterileriyle son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.