Minik yüreklerden yetim kardeşine yardım eli
Adıyaman Malazgirt Anaokulunun minik öğrencileri, ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ Projesi kapsamında bir yetim kardeşine sahip çıktı.
Türkiye 30.11.2015

 İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim-Bir-Sen'in desteğiyle yürüttüğü ’Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesine her yaştan öğrenciden destek görüyor.

Proje kapsamında Adıyaman’da hizmet veren Malazgirt Anaokulu öğrencileri bir yetim çocuk okutma kararı aldı. Yetim çocuğa destek vermek için çaba sarf ettiklerini belirten okul yetkilileri, öğrenci sayısını ileriki zamanlarda yükselteceklerini ifade ettiler.

Proje kapsamında, okulda bir toplantı düzenlenerek öğrenci velilerine yetim çocuk okutmayla alakalı bilgiler verilirken, öğrencilere paylaşmanın ne kadar önemli bir konu olduğu konusunda sunumlar yapıldı.

Düzenlenen toplantıya, İHH Adıyaman Temsilciliğinden görevliler ile Malazgirt Anaokulu Müdürü Mikail Çelik, anaokulu çalışanları, anaokulu öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

Düzenlenen toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Malazgirt Anaokulu Müdürü Mikail Çelik; “Malazgirt Anaokulu olarak bir birinden farklı etkinliklerimiz devam ediyor. Bu anlamda İHH ile işbirliği çerçevesinde velilerimizi de işin içine katarak ’Her Çocuğun Bir Yetim Kardeşi’ olsun projesini başlattık. Amacımız öğrencilerimize kaybolan değerlerimizi vermek olacak velilerimizin duyarlılığı bizim için çok önemli.

Öğrencilerimize paylaşmayı, kaynaşmayı ve sorumluluk duygularını kazandırmak amacındayız” şeklinde konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.