MotoBosna, ilk sınırı aştı
Srebrenitsa katliamının yıl dönümünde Bosna’daki anma törenlerine katılacak olan MotoBosna ekibi, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonunda İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’a giriş yaptı.
Bosna-Hersek 08.07.2017

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile PTT'nin de destek verdiği MotoBosna organizasyonu, Srebrenitsa katliamını gündeme getirmek ve anma törenlerine katılmak için yola çıktı.

ipsala.jpeg

İpsala’dan geçiş

Sakarya'da Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun katılımı ile yola çıkan motorize ekip, ertesi gün İstanbul Fatih Camii'nde yapılan basın açıklamasının ardından Edirne’ye ulaştı. İpsala’da ilçe belediyesinin misafiri olarak spor salonunda bir gece konaklayan ekip daha sonra da İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’a ulaştı.

yunanistan.jpg

Selanik üzerinden Üsküp’e, oradan Prizren’e geçecek olan ekip, İşkodra’yı aşarak önce Podgorica’ya sonra da Bosna’ya ulaşacak.

yollar-4.jpg

15 Temmuz’da dönüş

Konvoy, 11 Temmuz'daki Srebrenitsa anma programına katıldıktan sonra hain darbe planının yıldönümü olan 15 Temmuz günü İstanbul’a dönecek ve yapılacak olan etkinliklere katılacak.

yollar-5.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Lösemi hastaları için protokol imzalandı
Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
Türkiye'de 10 Milyon Madde Bağımlısı
İHH İnsani Yardım Vakfı, “Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıklarla Mücadelede Sivil Toplumun Rolü” adlı iki yıldır üzerinde çalıştığı saha araştırma raporunu açıkladı.
Doğu Türkistan'da İnsan Hakları İhlalleri
İHH İnsani Yardım Vakfı, Çin'in Doğu Türkistan'da sivillere yönelik uyguladığı hak ihlallerini yakından takip ederek Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’ne yazılı olarak başvuruda bulundu.