Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Haberler

Orta Afrika Cumhuriyeti Haberleri

Çad’a Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, “Paylaşmanın Tam Vakti” sloganıyla çıktığı Ramazan 2018 yolculuğunda Çad’a ulaşarak 4 binin üzerinde aileye kumanya ulaştırdı.
Orta Afrikalı Mültecilere gıda yardımları sürüyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Orta Afrika Cumhuriyeti’nden kaçarak Çad’da mülteci konumuna düşen Müslümanlara 130 ton gıda malzemesi ulaştırdı. Yardımlar sayesinde 15 bin Müslüman rahat bir nefes aldı.
Babasını Cuma’ya giderken öldürmüşler, annesini gözlerinin önünde
Hıristiyan çetelerin saldırıları ve Müslümanlara uygulanan katliam sebebiyle on binlerce insan Orta Afrika Cumhuriyeti’nden kaçarak komşu ülkelere sığınmak zorunda kaldı.
Orta Afrika’da sistematik soykırım
Orta Afrika’da yaşanan şiddet olayları hız kesmezken anti-balaka isimli çeteler Müslümanlara yönelik adeta sistematik bir soykırım uyguluyor.
Türkiye Orta Afrika'ya umut taşıdı
AFAD ile aralarında İHH’nın da bulunduğu İnsani Yardım Platformu'nun, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yaşanan olaylar sonrası Çad ve Kamerun'a sığınan mültecilere gönderdiği yardım malzemeleri sahiplerine ulaştı.
Uluslararası Orta Afrika Heyeti’nden İHH’ya Ziyaret
Orta Afrika’dan ülkemize gelen ve aralarında Çad Büyük Elçisi Ahmet Kavas’ın da bulunduğu 15 kişilik heyet, İHH genel merkezine nezaket ziyaretinde bulundu.
Orta Afrika'da katliamdan kaçış
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde, Anti Balaka adlı milis grubunun saldırıları sonucu Aralık ayından bu yana bin 600 insan öldürüldü, 100 binlerce kişi mülteci oldu.
İHH’dan Çad'a sığınan Orta Afrikalı mültecilere yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Orta Afrika’da meydana gelen olayların ardından kaçarak Çad sınırına sığınan halka yardım etmek için harekete geçti. Çad-Orta Afrika sınırına giden İHH Acil Yardım ekibi kamplarda yaptığı çalışmaların ardından yardım faaliyetlerine başladı.
İHH’DAN “ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ KRİZ RAPORU”
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki (OAC) krize ilişkin Afrika masasınca hazırlanan raporu kamuoyuyla paylaştı.
İHH Orta Afrika Cumhuriyeti Kriz Raporu Yayımlandı
İHH İnsani Yardım Vakfı Afrika Masası Koordinatörlüğü tarafından, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde son yaşanan dini, iktisadi ve insani krizin boyutlarını anlatan bir rapor hazırlandı.
Sayfa:
1 2 ... Sonraki
11 Haber / 2 Sayfa