Saraçhane’de Mursi’ye destek yürüyüşü yapıldı
İstanbul Fatih Camisi'nde cuma namazı sonrası toplanan binlerce kişi İhvan ve Mursi'ye destek için Saraçhane'ye kadar yürüyüş yaptı.Destek yürüyüşüne İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve bir çok sivil toplum kuruluşu ve temsilcisi katıldı.
Mısır 05.07.2013

[videoGaleri-360]

Programda konuşan Bülent Yıldırım, “Şu anda Mısır’ın bütün meydanları darbe karşıtları tarafından kapatılmış durumda. Bütün dünya şunu çok iyi bilsinki artık katiller, hırsızlar ve zalimlere karşı sokakları dolduracak bir kitle var. Ordu sadece Mursi’ye karşı darbe yaptığını zannetti. Ancak bütün dünya Mursi’nin yanında yer alıyor. Buradan Mısır ordusuna da sesleniyorum. Bugüne kadar hep halka karşı savaştınız. İsrail ile giriştiğiniz bütün savaşları kaybettiniz. Adam olunda İsrail’i yenin” dedi.

Uluslararası medyaya da seslenen Yıldırım, “Bütün dünya medyası hep Mursi karşıtlarının görüntülerini dünyaya gösterdi. Mursi’yi destekleyen kitlenin görüntülerini vermediler. ABD kanunlarına göre, darbe yapan bir orduya para yardımı yapmıyor. Şimdi Mısır ordusuna yardımı kesecek misiniz? Yoksa iki yüzlü davranışlarınıza devam edecek misiniz” dedi.

Programda konuşan Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Başkanı Rıdvan Kaya ise Muhammed Mursi ve arkadaşlarının ortaya koyduğu cesur ve İslami tavır sebebiyle bir kez daha iftihar ettiklerini söyledi. Kaya, “Rabbimiz onların yardımcısı olsun” dedi.
Daha sonra söz alan gazeteci-yazar Abdurrahhman Dilipak, “Mısır’da bugün bir darbe girişimi yaşandı. Ancak başarıya ulaşamadı. Şu anda Mısır ordusunda bölünmeler olmaya başladı. Camiler birer direniş kışlasına dönüştü. Şu andaki kukla cumhurbaşkanını MOSSAD’ın ajanları koruyor. Mursi kendine yapılan tüm baskılara rağmen taviz vermiyor” dedi.

Mursi’nin ve darbe karşıtı Mısır halkının yanında yer aldığını belirten grup, yapılan diğer açıklamalarında ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

,

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.