Şehir Üniversitesi öğrencileri Afrika’ya “Su Kuyusu” bağışladı
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın kuraklık ve susuzluk ile mücadele eden ülkeler için geliştirdiği Su Kuyusu Projesi’ne gönüllülerden destekler gelmeye devam ediyor.
Afrika, Çad, Türkiye 18.05.2013
Şehir Üniversitesi  İslami İlimler Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencileri olan Nur Muhammet Şahin, Ebubekir Yıldıztaş ve Hilal Kurtça’nın öncülüğünü yaptığı yardım kampanyasından elde edilen 7.300 TL  vakfımıza teslim edildi. 
 
Kuraklığın çok şiddetli hissedildiği Çad’da su kuyusu açmak için kullanılacak yardım gelirinin teslimi sırasında konuşan Ebubekir Yıldıztaş, “Sene başından beri öğrencilerin burslarından ve harçlıklarından artırdıkları paralarla toplanan yardımı, ümmetin ilgisinin yoğunlaştığı bölgelerden ziyade, ismi bile duyulmamış ve yardıma ihtiyacı olan bölgelere göndermeyi tercih ettik. Biz Afrika’yı unutturmak istemiyoruz” dedi.
 
Toplanan paraları İHH Genel Merkezi’nde Bağış Kabul Masası yetkililerine teslim eden öğrenciler, bu yardımlarla okullarının gelecek planlarının gerçekleşmesi için ümmettin duasını almayı temenni ettiklerini sözlerine eklediler. 
İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.