Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Sudan’dan İHH’ya üst düzey ziyaret

Sudan Devletlerarası Yardımlaşma Bakanı İdris Süleyman ve beraberindeki heyet, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.

Çeşitli resmi temaslarda bulunmak için Türkiye’ye gelen Sudanlı Bakan İdris Süleyman, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Oruç, İzzet Şahin, Vahdettin Kaygan ve Başbakan Danışmanı ve İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Faruk Korkmaz'ın karşıladığı heyette Sudan Devletlerarası Yardımlaşma Bakanı İdris Süleyman, Uluslararası Samadoon Kuruluşu’ndan Dr. Ahmed Abdurrahman ile Dr. Awes Şeyh Ahmed ve Sudan Diyalog Barış ve Kalkınma Kuruluşu Dr. Ammar Al Saccad hazır bulundu.

gorusme.jpg

Ziyarette bakana, İHH’nın Sudan’da gerçekleştirdiği ve planladığı projeleri hakkında bilgi verildi. Bakan Süleyman, vakfın çalışmalarından dolayı İHH’ya teşekkürlerini sundu.

suleyman.jpg

Ziyaret sonrasında çekilen hatıra fotoğrafının ardından Bakan Süleyman’a Mescid’i Aksa maketi hediye edildi.

hediye.jpg

İnsani Diplomasi Kategorisine Son Eklenen Haberler

İçişleri Bakanı’ndan İHH'ya ziyaret
Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.
17.06.2019
Kadın Kolları’ndan Planlama ve İstişare kampı
İHH İstanbul Kadın Kolları Koordinatörlüğü, 2018 yılının değerlendirmesi ve 2019 yılının planlamasını yapmak üzere Bursa AKOM’da bir araya geldi.
01.05.2019
Azad Keşmir’den İHH’ya ziyaret
Azad Keşmir Başkanı Mesud Han ve beraberindeki heyet, İHH Genel Merkezini ziyaret ederek çeşitli fikir alışverişinde bulundu.
01.05.2019

SON HABERLER

 • Kurban'da 90 ülke ve bölgedeyiz
  02.07.2019
  İHH, 27 yılın verdiği tecrübe ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 90 ülke ve bölgesine yola çıkacak.
 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • İHH ekipleri Düzce’de
  19.07.2019
  İHH Arama Kurtarma Birimi’nde gönüllü 30 kişiden oluşan 2 ayrı ekip, yoğun yağış nedeniyle meydana gelen sel felaketi sonrasında Düzce’nin Akçakoca ilçesine ulaşarak çalışmalara başladı.
 • Yetim ailelerine destek
  16.07.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de ihtiyaç sahibi 92 aileye sağmal inek ve koyun yardımında bulundu.
 • İzmir’den Suriye’ye yardım
  06.07.2019
  İzmir İHH İnsani Yardım Derneği ve Memur-Sen öncülüğünde temin edilen insani yardımların bulunduğu 4 TIR, Suriye'deki çadır kentlerde yaşamını sürdüren mültecilere dağıtılmak üzere yola çıktı.