Lütfen Bekleyiniz
Listele
x

Haberler

Uganda Haberleri

İHH, Uganda’da yeni bir cami inşa ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, bölgelerine cami talebinde bulunan Ugandalıları yanıtsız bırakmadı, başkente 50 km uzaklıktaki Mityana kentine Hüceyla Ahmet Mardini adı verilen bir cami inşa etmeye başladı.
11.01.2017 İnsani Yardım Uganda
İHH’dan Uganda’da yeni katarakt ameliyatları
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın en çok üzerinde durduğu projelerden biri olan katarakt ameliyatları Uganda’da da devam ediyor. Proje kapsamında ilk etapta tespit edilen 500 kişinin ameliyatlarına başlandı.
Ugandalı Yetimler “Ümmete Emanet”
İHH İnsani Yardım Vakfı Uganda’da yetimler için başlattığı projeler kapsamında inşa ettirdiği ‘’Ferah’’ isimli yetimhaneyi hayata geçirdi.
Ugandalı kız çocuğuna İHH umut oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı, hayatını kaybetme ihtimali bulunan 8 yaşındaki kalp hastası Ugandalı Latifah Nalumansi’yi Türkiye’ye getirerek ameliyatını gerçekleştirdi.
23.01.2014 İnsani Yardım Uganda
İHH Midland Yetimhanesi’ne sahip çıktı
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri Uganda Midland Yetimhanesi’nin 100 metrekarelik ve 4 odalık yurt kısmının açılışını gerçekleştirdi.
İHH, yetimler ülkesi Uganda’yı ziyaret etti
İHH Kurban kampanyası çerçevesinde ziyaret ettiği Uganda’da, oldukça kötü koşullara sahip Midland Yetimhanesi’ne yardımda bulundu.
Gambiya’da cami projemiz hayata geçti
Afrika’da bir çok yardım faaliyetini hayata geçiren İHH İnsani Yardım Vakfı, kıtanın en küçük ülkesi olan Gambiya’da, kalıcı bir projeyi daha hayata geçirdi.
Uganda’da katarakt ameliyatlarına başladık
İHH İnsani Yardım Vakfı Afrika Katarakt Projesi kapsamında Tanzanya ve Uganda’da ameliyatlara başladı.
Aslan Çalık Camii - Uganda
Uganda'da yapılan Aslan Çalık Camii tamamlanarak hizmete girdi.
Doğu Afrika Güncesi
Doğu Afrika’yı etkisi altına alan kuraklık Kenya, Somali, Etiyopya, Cibuti ve Uganda’da hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle Somali’de durum içler acısı. Ülkenin güney bölgelerinde yaşaya
10 Haber / 1 Sayfa