Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Vakfımıza En İyi Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti, 2012 yılında başarılı çalışmalarda bulunan kurum ve kişileri ödüllendirdi.
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen '2012 Yılının En'leri Ödül Töreni; Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, bazı daire müdürleri, ilçe ve belde  belediye başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirildi. 
 
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer, ''Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak 2012 yılında başarılı çalışmalarda bulunarak önemli hizmetler yapan kişileri ve kurumları ödüllendirdik. Jürimiz onlarca kişi ve kurum arasından  ödüle layık olanları seçerken çok zorlandı, ancak titizlikle seçimlerini yaptı. İnanıyorum ki bu ödüller bundan sonraki çalışmalarda kurum ve kişileri yapacağı çalışmalarda teşvik eder'' dedi. 
 
Çeşitli kurum ve kuruluşlara plaket takdim edilen 2012’nin En’leri Ödül Töreni’nde Uluslararası Yardım Faaliyetleri’ndeki başarıları nedeniyle İHH İnsan  Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Yılın Sivil Toplum Kuruluşu ödülüne layık görüldü.
 
Ödülü alan İHH Nevşehir Temsilcisi  Baki Öncel, “Yeryüzünün her köşesinde mazlum insanlar var. İHH İnsani Yardım Vakfı nerede olursa olsun mazlumlara yardıma koşmaya devam ediyor. Suriye’de savaş hala devam ediyor. Mazlum insanlar kimyasal silahlarla öldürülüyor ancak dünya halka sessiz. Dileğimiz odur ki, insanlar barış içinde yaşasın. Allah (c.c.) herkesi yaşamak için yaratmıştır, kimse kimsenin yaşama hakkını elinden almasın” dedi.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020
Anadolu’dan Suriye’ye briket ev
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriyeli mülteciler için başlatılan “Mazluma Çatı Ol” kampanyası kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden projeye 170 TIR dolusu briket desteği geldi.
23.06.2020
Yetimlere bayram sürprizi
İHH Gönüllü Motorize ve Off-Road ekipleri, bayramda 750 yetimi sevindirmek için yola çıktı. İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemiyle desteklenen yetimlere oyuncak ve çeşitli hediyeler ulaştırıldı.
26.05.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Gazze için Acil Yardım Kampanyası
  01.09.2020
  İHH, Filistin’de artış gösteren Koronavirüs vakaları nedeniyle desteğe ihtiyaç duyan hastaneler için Acil Yardım Kampanyası başlattı. Kampanya ile birlikte hastane ve sağlık merkezlerindeki tıbbi malzeme ihtiyacı karşılanacak.
 • Sudanlı afetzedelere yardım
  22.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Sudan'da selden etkilenen 2 bin 550 aileye acil yardım ulaştırdı.
 • Selamet Köyü Suriye’de yükseliyor
  22.09.2020
  İHH tarafından Suriye’nin İdlib iline bağlı Zövf Köyü’nde yapımına başlanan Selamet Köyü’nün 50 adet betonarme evlik ilk etabı tamamlanarak yetim ailelerine teslim edildi.
 • Kütahyalı gençlerden örnek davranış
  22.09.2020
  Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.