Vakfımıza En İyi Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti, 2012 yılında başarılı çalışmalarda bulunan kurum ve kişileri ödüllendirdi.
Afrika, Arakan, Filistin - Gazze, Pakistan, Suriye, Türkiye 07.05.2013
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen '2012 Yılının En'leri Ödül Töreni; Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, bazı daire müdürleri, ilçe ve belde  belediye başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirildi. 
 
Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer, ''Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak 2012 yılında başarılı çalışmalarda bulunarak önemli hizmetler yapan kişileri ve kurumları ödüllendirdik. Jürimiz onlarca kişi ve kurum arasından  ödüle layık olanları seçerken çok zorlandı, ancak titizlikle seçimlerini yaptı. İnanıyorum ki bu ödüller bundan sonraki çalışmalarda kurum ve kişileri yapacağı çalışmalarda teşvik eder'' dedi. 
 
Çeşitli kurum ve kuruluşlara plaket takdim edilen 2012’nin En’leri Ödül Töreni’nde Uluslararası Yardım Faaliyetleri’ndeki başarıları nedeniyle İHH İnsan  Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Yılın Sivil Toplum Kuruluşu ödülüne layık görüldü.
 
Ödülü alan İHH Nevşehir Temsilcisi  Baki Öncel, “Yeryüzünün her köşesinde mazlum insanlar var. İHH İnsani Yardım Vakfı nerede olursa olsun mazlumlara yardıma koşmaya devam ediyor. Suriye’de savaş hala devam ediyor. Mazlum insanlar kimyasal silahlarla öldürülüyor ancak dünya halka sessiz. Dileğimiz odur ki, insanlar barış içinde yaşasın. Allah (c.c.) herkesi yaşamak için yaratmıştır, kimse kimsenin yaşama hakkını elinden almasın” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
571 yetim ona emanet
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.