Bursa’da yetim iftarı
Bursa ilimiz anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Bursa İnsani Yardım Derneği ve Bursa İHH gönüllüleri, yetim çocukları iftar yemeğinde buluşturdu. Ayrıca 125 yetim çocuğa bayramlık elbise ve kır
Türkiye 03.09.2010

Bursa İnsani Yardım Derneği, içerisinde bulunduğumuz hayır ve bereket ayı olan Ramazan ayında yetim çocuklara destek oldu. Dernek, 125 yetime bayramlık elbise yardımında bulundu. Aldıkları bayramlıklar ile bayrama hazır girecek olan yetim çocuklara ayrıca kırtasiye malzemesi yardımı da yapıldı.

Bursa İnsani Yardım Derneği, ayrıca anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Yetim çocuklar ve aileleri, düzenlenen iftar yemeğiyle bir araya getirildi.

İHH İnsanı Yardım Vakfı başkan yardımcıları Ahmet Sarıkurt ve Mehmet Kara da programa katıldı. Programda Bursa İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan ve Mehmet Kara birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, yurt içi ve yurt dışında yapılan yardımları anlattılar. Yetimin önemine vurgu yaptılar.

Mehmet Kara, bir ailenin aylık 70 TL ile bir yetime sponsor olabileceğini belirterek hayırsever aileleri yetimlere destek olmaya çağırdı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.