Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Zonguldak’tan yetimlere destek

Zonguldak Valiliği tarafından İHH'nın yetim çocuklara yönelik başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtıldığı toplantıda yetim çocuklara sahip çıkılması çağrısında bulunuldu.

Zonguldak’ta İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Birsen’in işbirliği ile başlattığı yetim çocuklara yönelik “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Zonguldak İHH Başkanı İlyas Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Eğitim-Bir-Sen Başkanı Kamuran Aşkar ve diğer davetliler katıldı.

Reşat Başer, proje ve çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

img_6120.jpg

Başer’in ardından Erdoğan Bektaş, “Yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi hasletlerin gönülden var olduğu milletimizle devletimizle, yardım kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz” diyerek projeye sahip çıkılması çağrısında bulundu. Vali Bektaş, şunları söyledi:

“Yardım kuruluşları artık dünyanın her yerinde çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Biz hem içeride hem dışarıda Türkiye Cumhuriyeti olarak varlığımızı, güçlü itibarımızı biraz da sivil toplum örgütlerinin bu çalışmalarına borçluyuz. Bu çerçevede İHH’nın yetim faaliyetleri, vakfın aslında ana çalışması gibi oldu. Ülkemiz içerisinde biz bu işin çok farkında olmayabiliriz. Çünkü ülkemiz kendi milletimizin yetimlerine bakıyor. Kendi yetimlerini ortada bırakmıyor. Ama sınır dışına çıktığımızda iş daha farklı boyutlarda gözüküyor. Zaten bu projenin gerekçesi de budur. 125 TL aslında küçük bir rakam gibi görünüyor ama öyle yerlere gittiğini biliyoruz ki, oralarda o 125 TL hayat değiştiriyor. Belli yaralara merhem olmak duygusu çok güzel bir şeydir. Yardım verebilmek üstün bir duygudur. İnsanı insanlaştıran bir duygudur.”

İnsani Diplomasi Kategorisine Son Eklenen Haberler

95 bin yetim için 95 bin fidan
İHH ve Orman Genel Müdürlüğü ile Toç Bir-Sen arasında imzalanan protokol çerçevesinde İHH’nın sponsorluk sistemi kapsamında bulunan 95 bin yetim için Türkiye genelinde 95 bin fidan dikilerek hatıra ormanları oluşturulacak.
06.12.2019
Avrupa’da dil paneli
İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay’ın da konuşmacı olarak katıldığı “Avrupa’da Türk Dilinin Geleceği” konulu panel, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirildi.
19.11.2019
Toç Bir-Sen ile işbirliği protokolü
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Toç Bir-Sen arasında tarımdan sağlığa, eğitimden fidan dikimine ve yetim projesinden yardım çalışmalarına kadar bir çok alanda işbirliği protokolü imzalandı.
14.11.2019

SON HABERLER

 • Aybek Türkiye’den yardım bekliyor
  01.07.2019
  Annesi ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Kırgız yetim Aybek Asanov’un evi bir an önce yenilenmezse, mevcut evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • Somali’den İHH’ya ziyaret
  07.12.2019
  Somali’nin Ankara Büyükelçisi H.E Jama Abdullahi Mohamed, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
 • Maldivler’den İHH ziyareti
  07.12.2019
  Maldivler Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Imran Abdulla, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.
 • “Sanat ve İyilik Buluşması”
  07.12.2019
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen “Sanat ve İyilik Buluşması”na yaklaşık 70 sanatçı katıldı.
 • Moribah’ın hayali gerçek oldu
  06.12.2019
  Üniversite eğitimi için Bursa'ya gelen ve geçirdiği hastalık sonucu yaşamını yitiren Liberyalı Moribah Dukuly'nin, ülkesine cami yaptırma hayali İHH aracılığıyla gerçeğe dönüştürüldü. Moribah Cami, Liberya’da hizmete açıldı.