Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Zonguldak’tan yetimlere destek

Zonguldak Valiliği tarafından İHH'nın yetim çocuklara yönelik başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtıldığı toplantıda yetim çocuklara sahip çıkılması çağrısında bulunuldu.

Zonguldak’ta İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Birsen’in işbirliği ile başlattığı yetim çocuklara yönelik “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Zonguldak İHH Başkanı İlyas Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Eğitim-Bir-Sen Başkanı Kamuran Aşkar ve diğer davetliler katıldı.

Reşat Başer, proje ve çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

img_6120.jpg

Başer’in ardından Erdoğan Bektaş, “Yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi hasletlerin gönülden var olduğu milletimizle devletimizle, yardım kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz” diyerek projeye sahip çıkılması çağrısında bulundu. Vali Bektaş, şunları söyledi:

“Yardım kuruluşları artık dünyanın her yerinde çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Biz hem içeride hem dışarıda Türkiye Cumhuriyeti olarak varlığımızı, güçlü itibarımızı biraz da sivil toplum örgütlerinin bu çalışmalarına borçluyuz. Bu çerçevede İHH’nın yetim faaliyetleri, vakfın aslında ana çalışması gibi oldu. Ülkemiz içerisinde biz bu işin çok farkında olmayabiliriz. Çünkü ülkemiz kendi milletimizin yetimlerine bakıyor. Kendi yetimlerini ortada bırakmıyor. Ama sınır dışına çıktığımızda iş daha farklı boyutlarda gözüküyor. Zaten bu projenin gerekçesi de budur. 125 TL aslında küçük bir rakam gibi görünüyor ama öyle yerlere gittiğini biliyoruz ki, oralarda o 125 TL hayat değiştiriyor. Belli yaralara merhem olmak duygusu çok güzel bir şeydir. Yardım verebilmek üstün bir duygudur. İnsanı insanlaştıran bir duygudur.”

İnsani Diplomasi Kategorisine Son Eklenen Haberler

Kopenhag Üniversitesi'nden İHH ziyareti
Kopenhag Üniversitesi Uluslararası Sosyal Hizmetler bölümünden bir grup öğrenci ve akademisyen, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
10.01.2020
Maldivler’den İHH ziyareti
Maldivler Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Imran Abdulla, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.
07.12.2019
Somali’den İHH’ya ziyaret
Somali’nin Ankara Büyükelçisi H.E Jama Abdullahi Mohamed, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
07.12.2019

SON HABERLER

 • Başkan Yıldırım’dan İdlib çağrısı
  04.01.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye’nin İdlib ilinin güney kırsalından göç eden ailelerin yerleştirildiği kampı ziyaret ederek savaş mağduru siviller için acil yardım çağrısında bulundu.
 • Sınıra göç devam ediyor
  21.01.2020
  Esed rejimi ve müttefiklerinin saldırıları nedeniyle son 4 günde İdlib’in güneyinden kuzeyine doğru göç etmek zorunda kalan sivillerin sayısı 40 bini aştı.
 • Burslarından artırıp bir yetime hami oldular
  17.01.2020
  Türkiye’nin, kendi ülkelerinde açtığı sınavlara girerek burslu bir şekilde İstanbul’da imam hatip okumaya hak kazanan 26 farklı ülkeden 33 öğrenci, aylık burslarından artırarak 3 yıldır bir yetimin sponsorluğunu üstleniyor.
 • 2019'da 22 bin Kur'an-ı Kerim dağıtımı
  15.01.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle 2019 yılında 8 farklı ülkede ihtiyaç sahibi Kur’an-ı Kerim öğrencilerine 22 bin 450 adet Kur'an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 14 bin kişi yeniden gördü
  13.01.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle 2019 yılı içerisinde 14 bin 16 katarakt ameliyatı gerçekleştirerek binlerce kişinin yeniden ışığa kavuşmasına vesile oldu.