Zonguldak’tan yetimlere destek
Zonguldak Valiliği tarafından İHH'nın yetim çocuklara yönelik başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtıldığı toplantıda yetim çocuklara sahip çıkılması çağrısında bulunuldu.
14.11.2019

Zonguldak’ta İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Birsen’in işbirliği ile başlattığı yetim çocuklara yönelik “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Zonguldak İHH Başkanı İlyas Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Eğitim-Bir-Sen Başkanı Kamuran Aşkar ve diğer davetliler katıldı.

Reşat Başer, proje ve çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

img_6120.jpg

Başer’in ardından Erdoğan Bektaş, “Yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi hasletlerin gönülden var olduğu milletimizle devletimizle, yardım kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz” diyerek projeye sahip çıkılması çağrısında bulundu. Vali Bektaş, şunları söyledi:

“Yardım kuruluşları artık dünyanın her yerinde çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Biz hem içeride hem dışarıda Türkiye Cumhuriyeti olarak varlığımızı, güçlü itibarımızı biraz da sivil toplum örgütlerinin bu çalışmalarına borçluyuz. Bu çerçevede İHH’nın yetim faaliyetleri, vakfın aslında ana çalışması gibi oldu. Ülkemiz içerisinde biz bu işin çok farkında olmayabiliriz. Çünkü ülkemiz kendi milletimizin yetimlerine bakıyor. Kendi yetimlerini ortada bırakmıyor. Ama sınır dışına çıktığımızda iş daha farklı boyutlarda gözüküyor. Zaten bu projenin gerekçesi de budur. 125 TL aslında küçük bir rakam gibi görünüyor ama öyle yerlere gittiğini biliyoruz ki, oralarda o 125 TL hayat değiştiriyor. Belli yaralara merhem olmak duygusu çok güzel bir şeydir. Yardım verebilmek üstün bir duygudur. İnsanı insanlaştıran bir duygudur.”

İlgili haberler
Tümünü gör
Libyalı heyetten Türkiye ziyareti
Libya'nın önemli siyasi ve toplumsal aktörlerinden Tebu, Tuareg ve Amazik toplumlarının meclis başkanları, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın davetlisi olarak Türkiye’de bir takım resmi ziyaretler gerçekleştirdi.
Fransa kendini yok ediyor!
Son günlerde Fransa ve bazı Avrupa ülkelerinde Müslümanlara karşı yapılan ayrılıkçı uygulamalar ve açıklamalar hakkında kamuoyu duyurusudur.
Libya’da kurtarılan vatandaşlar ailelerine kavuştu
Libya'nın Sirte şehrinde Hafter güçleri tarafından alıkonulan iki Türk vatandaşı Misrata Başkonsolosluğu, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Misrata Kızılay Şubesi koordinasyonu ile kurtarılarak ailelerine kavuştu.