Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Zonguldak’tan yetimlere destek

Zonguldak Valiliği tarafından İHH'nın yetim çocuklara yönelik başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtıldığı toplantıda yetim çocuklara sahip çıkılması çağrısında bulunuldu.

Zonguldak’ta İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Eğitim Birsen’in işbirliği ile başlattığı yetim çocuklara yönelik “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var - İyilikte Yarışan Sınıflar” projesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıya Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, Zonguldak İHH Başkanı İlyas Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Eğitim-Bir-Sen Başkanı Kamuran Aşkar ve diğer davetliler katıldı.

Reşat Başer, proje ve çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

img_6120.jpg

Başer’in ardından Erdoğan Bektaş, “Yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi hasletlerin gönülden var olduğu milletimizle devletimizle, yardım kuruluşlarımızla gurur duyuyoruz” diyerek projeye sahip çıkılması çağrısında bulundu. Vali Bektaş, şunları söyledi:

“Yardım kuruluşları artık dünyanın her yerinde çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. Biz hem içeride hem dışarıda Türkiye Cumhuriyeti olarak varlığımızı, güçlü itibarımızı biraz da sivil toplum örgütlerinin bu çalışmalarına borçluyuz. Bu çerçevede İHH’nın yetim faaliyetleri, vakfın aslında ana çalışması gibi oldu. Ülkemiz içerisinde biz bu işin çok farkında olmayabiliriz. Çünkü ülkemiz kendi milletimizin yetimlerine bakıyor. Kendi yetimlerini ortada bırakmıyor. Ama sınır dışına çıktığımızda iş daha farklı boyutlarda gözüküyor. Zaten bu projenin gerekçesi de budur. 125 TL aslında küçük bir rakam gibi görünüyor ama öyle yerlere gittiğini biliyoruz ki, oralarda o 125 TL hayat değiştiriyor. Belli yaralara merhem olmak duygusu çok güzel bir şeydir. Yardım verebilmek üstün bir duygudur. İnsanı insanlaştıran bir duygudur.”

İnsani Diplomasi Kategorisine Son Eklenen Haberler

İslam Kalkınma Bankası’ndan İHH ziyareti
İslam Kalkınma Bankası Genel Müdürü Waleed Al Waheeb ve beraberindekiler, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
24.02.2020
BM’den İHH’ya ziyaret
Suriye Krizi Birleşmiş Milletler (BM) Bölgesel Koordinatör Yardımcısı Mark Cutts ve beraberindekiler, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezini ziyaret etti.
11.02.2020
BM İnsani İletişim Ağları ve Partnerlik Haftası
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından organize edilen “Yerelleşme ve Daha Kapsamlı Bir İşbirliği” paneline katılarak bir sunum gerçekleştirdi.
11.02.2020

SON HABERLER

 • İşten çıkarılanlara 10 milyon TL yardım
  28.03.2020
  İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, işten çıkartılan ve gündelik işlerde çalışan aileler için 10 milyon TL yardım yapacaklarını açıkladı. Yıldırım, “Biz İHH olarak elimizi taşın altına koyuyoruz, tüm Türkiye’yi bu yardım seferberliğine davet ediyoruz” dedi.
 • Kamuoyu duyurusu
  16.03.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle alakalı bir dizi önlemleri hayata geçirdi. Koronavirüsle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları doğrultusunda alınan önlemlerden bazıları aşağıdaki gibidir.
 • 44 bin kişiye yardım
  05.04.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Şimdi Dayanışma Vakti kampanyası kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinde 44 bin 936 muhtaca gıda ve hijyen paketi ulaştırdı.
 • Sağlıkçılara vefa ziyareti
  02.04.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, sağlık personellerinin özverili çalışmalarını takdir etmek amacıyla hastane hastane dolaşıp hazırladıkları hediye paketlerini kendilerine teslim etti.
 • Gazze'ye insani yardım sürüyor
  30.03.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki karantina merkezlerine 400 kişilik sıcak yemek dağıttı. İHH ayrıca Nusayrat Mülteci Kampı bölgesindeki pazar yerinde çıkan yangında ölen ve yaralananların ailelerine de nakdi yardımda bulundu.