Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Videolar

Şehit Faruk Aktaş

Faruk Aktaş... 1974 Iğdır doğumlu.
Yetim büyüdüğü için belki de en çok o anladı yetimliğin ne demek olduğunu, kendisiyle aynı kaderi yaşayanların ne hissettiğini. Bu duygular onu dünyanın tüm yetimleriyle bir daha kardeş kıldı. Bu, kan bağından gelmeyen, kaderin bahşettiği bir kardeşlikti. Dünyanın dört bir yanındaki her yetime ve mazluma ulaşmayı diledi. Allah için çıktığı yolda Allah için şehit oldu.
17.03.2012 Belgesel Afganistan
 • Adem'in Hikayesi
  ABD’nin Afganistan işgalinde ve sonrasında devam eden savaşta binlerce Afgan sivil hayatını kaybetti, birçok Afganlı çocuk ise yetim kaldı. Bu yetimlerden biri de Muhammednader Azimi’dir. Belgesel Muhammednader’in babasının ölümünden sonra başlayan yetimhane günlerini konu almaktadır.
 • Arakan Yardım Bekliyor - Mustafa Karahasanoğlu
  Katliamın yeniden başladığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya.
 • Kurban Hatıraları - Osman Atalay
  Selam verdik ama kimse selamımızı almadı. Bayağı içerledik. Kimse selamımızı almıyor, bir şeyler konuşuyorlar, tuhaf tuhaf bize bakıyorlar.
 • Kurban Hatıraları - Hüseyin Oruç
  Sünnî Müslümanlardan bir heyet gelip 'Dedelerimizin âdetini siz yeniden başlattınız, sizi gözyaşlarıyla seyrettik,' dediler.