Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Videolar

Son Liman Özgürlük - Mavi Marmara Belgeseli

İHH İletişim Danışmanı-TV Yapımcısı Ümit Sönmez'in ve İHH Prodüksiyon Birimi Koordinatörü Recep Köse'nin yönettiği Son Liman Özgürlük belgeseli, Mavi Marmara'yı tanıklarının dilinden anlatıyor.
23.04.2013 Belgesel , Mavi Marmara

Gazze'ye uygulanan insanlık dışı ablukayı kırmak için, dünyanın dört bir yanından her din ve inançtan vicdan sahibi aktivistler, Özgürlük Filosu'nu hazırladı.
Gazze'ye insani yardım götüren filo, uluslararası sularda 31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail ordusunun saldırısına uğradı, 9 aktivist şehit edildi, 54 kişi yaralandı. Filonun amiral gemisi Mavi Marmara'yla özdeşleşen saldırıda gemide bulunan aktivistler, bu saldırıyı konu alan "Son Liman Özgürlük" belgeselini hazırladı. "Son Liman Özgürlük" belgeselinin yapımcılığını İHH İnsani Yardım Vakfı, yönetmenliğini Ümit Sönmez ve Recep Köse yaptı.
Belgeselin yapım ekibini kriz bölgelerinden canlı yayınlar yapan ve TV'lere kriz bölgeleriyle ilgili program ve belgesel hazırlayan İHH'nın prodüksiyon birimi üstlendi.
Filoda çekilen görüntülerin ve aktivistlerle yapılan röportajların yer aldığı belgeselde, yer yer gemide yaşananları izleyicilere daha iyi yansıtmak amacıyla canlandırmalara da yer veriliyor. Canlandırmaların yapıldığı drama bölümlerinde, filoda yer alan aktivistlerle, gönüllüler de rol aldı. DVD versiyonu da hazırlanan "Son Liman Özgürlük" belgesel filmi 105 dakikalık bir yapım.

 • "Dünyanın her tarafında Mavi Marmara anılıyor..."
  İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım: 31 Mayıs 2017, Mavi Marmara'nın vurulma yıl dönümü. Dünyanın her tarafında Mavi Marmara anılıyor. Dünyanın her tarafında İsrail'in katil olduğu bir kez daha teyit edildi.
 • Yeniden Hatırlatma Zamanıdır Şimdi
  Mavi Marmara katliamının üzerinden tam 6 yıl geçti. Ve biz Kudüs'ün özgürlüğü için mücadele etmeye devam ediyoruz. Şehitlerimizi anmak ve Filistin'e desteğimizi göstermek için 28 Mayıs Cumartesi Taksim Tünelde buluşuyoruz.
 • Arakan Yardım Bekliyor - Mustafa Karahasanoğlu
  Katliamın yeniden başladığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya.
 • 91 Saat Sonra Gelen Mucize
  İzmir'deki enkaz çalışmaları esnasında bir mucize daha gerçekleşti ve tam 91 saat sonra Ayda bebek enkazdan sağ olarak kurtarıldı.