Lütfen Bekleyiniz

Kitap Yayınları

Doğu Türkistan'da Asimilasyon ve Ayrımcılık
Nesiller boyunca Uygur, Kazak, Kırgız gibi farklı milletlerin anavatanı olan bu topraklarda muhafaza edilmek istenen etnik kimlikler, günümüzde Çin’in “ulusal” refahına açık bir tehdit olarak addediliyor. Oysa Urumçi’de gözden ırak olanlar, bu şehrin asıl “ev sahipleri”.
01.11.2012 Kitap Doğu Türkistan
İndir PDF - 7 MB
Dünden Bugüne Arakan
Rohingya Dayanışma Organizasyonu (RDO) Başkanı Muhammed Yunus tarafından kaleme alınan Dünden Bugüne Arakan isimli çalışma, Arakan tarihi ve çevresindeki komşu ülkelerden Burma ve Bengal hakkında var olan bilgilerimize önemli bir katkıdır
01.09.2012 Kitap Arakan , Myanmar
İndir PDF - 910 KB
Mavi Marmara Gazze Özgürlük Filosu
Gazze Özgürlük Filosu, insanlık tarihinde vuku bulan en anlamlı sivil girişimlerden biri... Bu, dünyanın farklı bölgelerinden altı kurumun (Free Gaza Movement, İHH İnsani Yardım Vakfı, Ship to Gaza Greece, Ship to Gaza Sweden, The European Campaign to End the Siege on Gaza ve The International Committee to Lift the Siege on Gaza) Gazze’ye insani yardım götürme ve Gazze ambargosunu aşma amacıyla düzenlediği bir organizasyondu.
13.06.2011 Kitap , Mavi Marmara
İndir PDF - 95 MB
Siyonizm Düşünden İşgal Gerçeğine Filistin
Soğuk Savaş’ın son bulduğu 1990 sonrasında Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu, sancılı bir döneme girdi. Yeni düzen arayışının büyük ve kanlı savaşlarla verildiği bu üçgenin tam ortasında kalan Türkiye’yi, eski Osmanlı coğrafyası olan bu topraklardan bağımsız olarak düşünmek, taşıdığı tarihî misyon ve güçlü bölge aktörü olma gerçeği ile birleştirildiğinde imkânsızdır.
01.12.2010 Kitap Filistin - Gazze
İndir PDF - 1 MB
İslam'da Yetim Hakları ve Sorumluluklarımız
Yetim, Arapçadaki yütm kökünden gelir. Yütm, çocuğun ergenlikten önce babasını kaybetmesi demektir. Diğer canlılarda ise anasını kaybetmek anlamındadır. Fıkıh dilinde “yetim” (ç. yetâmâ, eytâm), babasından yoksun kalan çocuk demektir. Ergenlik yaşına gelmeden babasını kaybeden erkek ya da kız, zengin ya da fakir çocuklara yetim denir.
01.10.2010 Kitap , Yetim
İndir PDF - 628 KB
Hür Doğu Türkistan Sempozyumu
18. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Çin orduları tarafından sık sık istilaya uğrayan, 1949’da işgal edilen ve 1955’te resmî olarak Çin’in otonom bölgesi ilan edilen Doğu Türkistan, hâlen işgal altında. Tarihî Türkistan topraklarında, Kaşgar’da, Urumçi’de, Turpan’da insanlık suçları işleniyor.
01.03.2010 Kitap Doğu Türkistan
İndir PDF - 7 MB
Ortadoğu’nun Aynası Lübnan
Uzun seneler Ortadoğu’ya ilgisiz kalan Türkiye’de özellikle Lübnan üzerine yapılan çalışmaların ve telif eserlerin sayısının çok az olması ciddi bir eksiklikti. Bu eksiklikten hareketle, İHH İnsani Yardım Vakfı Yayınları’nın “İslam Coğrafyası Serisi”nden 2006 senesinde çıkan Lübnan: İç Savaşların Gölgesinde kitabını sadece güncellemekle kalmadım, içeriğini mümkün olan en kapsamlı şekilde zenginleştirdim.
15.12.2009 Kitap Lübnan
İndir PDF - 1 MB
Açe: Barış Kapısı
“Açe” adını geçen birkaç yıl içerisinde duymaya başladık. Duymaya da devam edeceğiz, etmeliyiz de. Bunu söylerken, mazinin güzel hatıralarını yâd etmekten ibaret bir anlayışla tarihsel romantizme düşmeden, ayrıca Türklerle Açeliler arasında tarihte yaşananları unutmadan, günümüzde Açe’deki gelişmelere Türkiye’nin seyirci kalmaması gerekiyor.
15.06.2009 Kitap
İndir PDF - 598 KB
Mültecilik: Sorunlar, Tanıklıklar ve Çözüm Yolları
Dünya üzerinde savaşlar, çatışmalar, doğal afetler ve baskı rejimlerinin kurbanları olarak yaşadıkları yerleri terk edip ulaşabildikleri ülkelere sığınan mülteci durumundaki insanların sayısı 2008 yılında 42 milyona ulaştı. 26 milyon insan kendi ülkesi içinde göç ederken 16 milyon insan da güvende olacaklarını düşündükleri ülkelere sığındılar.
01.06.2009 Kitap
İndir PDF - 35 MB
Mescid-i Aksa Sempozyumu
Kudüs ve çevresi “selam diyarı”dır, barışın toprağıdır. Tarihî süreç içerisinde bu coğrafyada neşvünema bulan üç farklı semavi dinin tüm temsilcilerine kucak açan, onlar için esenlik diyarı olan kutsal bir bölgedir Kudüs. Hz.İbrahim’in, Hz.İsmail ve Hz.İshak’ın, Hz.Yakup ve Hz.Zekeriya’nın, Hz.Musa ve Hz.İsa’nın mücadele alanı; sapıtmış, doğru yoldan uzaklaşmış insanları Hakka ve adalete davet mekânları yine bu coğrafyalar olmuştur.
01.04.2009 Kitap Filistin - Gazze
İndir PDF - 62 MB
Sayfa:
1 2 ... Sonraki
11 Yayın / 2 Sayfa