Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Trabzon İHH’dan yetim ailelere destek

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği, Yetim Sponsorluk desteği kapsamında her yıl 562 yetim çocuğa destek oluyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2007 yılında hayata geçirdiği Yetim Sponsorluk Destek Sistemi ile 51 farklı ülke ve bölgede 96 bin 673 yetim çocuğa eğitim, sağlık, barınma ve gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için destek veriyor.

Trabzon İHH, yetim ailelerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için ülke şartları ve yapılabilirliği göz önüne alınarak kalkındırma projeleri hazırlanmakta ve ailelerin hem psikolojik anlamda iyi hissetmeleri hem de maddi kazanç sağlaması gözetiliyor. 2019 yılında bin 351 aileye geçimlerini sağlayabilmeleri için kalıcı projelerle destek sağlandı.

9.jpg

Yetim ailelere canlı hayvan desteği

2015 yılından beri Yetim Sponsorluk Destek Sistemi kapsamında yetim ailelere, yaşadıkları ekonomik sorunlar nedeniyle geçimlerini daha rahat sağlamak için köye göç edenlere, Trabzon İHH tarafından ahır inşa edilip, bir adet sağmal inek desteğinde bulunuluyor. Bu proje ile yetim aileler, ineklerden elde ettikleri sütleri satarak maddi kazanç elde ediyor.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

Yetimlere destek için

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Yetim Sponsorluk Sistemi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ve Türkiye’deki yetimlere yardımda bulunmak isteyen bağışçılar, YETIM yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL yardımda bulunabiliyor. Ayrıca İHH’nın internet sitesi ve banka hesapları yoluyla da yine YETIM koduyla projeye destek olunabiliyor.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Abdulmetin Balkanlıoğlu ismi Afrika’da yaşayacak
  28.10.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı 20 Haziran 2018 yılında vefat eden Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca’nın ismini Afrika’da yaşatacak.
 • İHH’dan Moro’ya sel yardımı
  26.10.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı BangsaMoro’da meydana gelen sel felaketi için acil yardım çalışması başlattı.
 • Fransa kendini yok ediyor!
  24.10.2020
  Son günlerde Fransa ve bazı Avrupa ülkelerinde Müslümanlara karşı yapılan ayrılıkçı uygulamalar ve açıklamalar hakkında kamuoyu duyurusudur.
 • 60 hafızın yeni yuvası
  22.10.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Burkina Faso’da dilenerek hafızlık yapmak zorunda kalan 60 öğrencinin barınma, eğitim ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Ramadan Hafızlık Merkezi’ni hizmete açtı.