Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Trabzon İHH’dan yetim ailelere destek

Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği, Yetim Sponsorluk desteği kapsamında her yıl 562 yetim çocuğa destek oluyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2007 yılında hayata geçirdiği Yetim Sponsorluk Destek Sistemi ile 51 farklı ülke ve bölgede 96 bin 673 yetim çocuğa eğitim, sağlık, barınma ve gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için destek veriyor.

Trabzon İHH, yetim ailelerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için ülke şartları ve yapılabilirliği göz önüne alınarak kalkındırma projeleri hazırlanmakta ve ailelerin hem psikolojik anlamda iyi hissetmeleri hem de maddi kazanç sağlaması gözetiliyor. 2019 yılında bin 351 aileye geçimlerini sağlayabilmeleri için kalıcı projelerle destek sağlandı.

9.jpg

Yetim ailelere canlı hayvan desteği

2015 yılından beri Yetim Sponsorluk Destek Sistemi kapsamında yetim ailelere, yaşadıkları ekonomik sorunlar nedeniyle geçimlerini daha rahat sağlamak için köye göç edenlere, Trabzon İHH tarafından ahır inşa edilip, bir adet sağmal inek desteğinde bulunuluyor. Bu proje ile yetim aileler, ineklerden elde ettikleri sütleri satarak maddi kazanç elde ediyor.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP

Yetimlere destek için

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Yetim Sponsorluk Sistemi aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ve Türkiye’deki yetimlere yardımda bulunmak isteyen bağışçılar, YETIM yazıp 3072’ye SMS göndererek 5 TL yardımda bulunabiliyor. Ayrıca İHH’nın internet sitesi ve banka hesapları yoluyla da yine YETIM koduyla projeye destek olunabiliyor.

Gönüllü - İYD Kategorisine Son Eklenen Haberler

Yetimler için pedal çeviriyor
Malatya İHH gönüllülerinden İhsan Kılıç "Yetim Farkındalığı" oluşturmak için Malatya'dan yola çıkarak 13 il dolaşıp bin 500 km pedal çevirecek.
23.09.2020
Kütahyalı gençlerden örnek davranış
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği’nin gönüllü gençleri, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşın evinin tadilatını yapıyor.
22.09.2020
Genç çiften örnek davranış
Karaman’da evlenen Koçer ve Aydemir çifti, örnek bir davranışa imza atarak düğün yemeklerini İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Patani’deki bir yetimhanesinde verdiler.
27.08.2020

SON HABERLER

 • Yetim Dayanışma Günleri 10 yaşında
  01.09.2020
  İHH İnsani Yardım Vakfı’nca bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Günleri başlıyor. Organizasyon kapsamında Türkiye dahil 25 ülke ve bölgede hayata geçirilecek 236 projeden yaklaşık 92 bin yetim yararlanacak.
 • Lösemi hastaları için protokol imzalandı
  15.01.2021
  Maddi durumu yetersiz lösemi hastası çocuklar için İHH İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar Derneği ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında bir protokol imzalandı.
 • Kosova'daki sel mağdurlarına gıda yardımı
  15.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Kosova’nın Mamuşa beldesinde aşırı yağışlar sonrası yaşanan selden olumsuz etkilenen ailelere gıda desteği sağladı.
 • Bir yılda 14 bin briket ev
  14.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaş nedeniyle yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için geçen yıl 14 bin ev inşa etti. 6 bin briket ve betonarme evin inşası ise sürüyor.
 • Filistinli mültecilere insani yardım
  14.01.2021
  İHH İnsani Yardım Vakfı, Lübnan'ın Sayda şehrinde yaşayan 150’den fazla Filistinli mülteci aileye gıda yardımında bulundu.