Lütfen Bekleyiniz
Madde Bağımlılığı ve Yolsuzluklarla Mücadele
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 2018 yılında başlattığı “Mahallene ve Okuluna Sahip Çık - Uyuşturucuya Hayır!” konferansları Türkiye’de 36 ilde, Balkanlar ve Avrupa’da 6 ülkede, öğretmen, AMATEM doktorları, muhtarlar, din görevlilerinin ve STK’ların katılımıyla gerçekleştirildi ve madde bağımlılığı ile mücadelede sivil toplumun rolüne dikkat çekildi. Bu süreçte biri uluslararası üç çalıştaya iştirak edilerek sorunun akademik boyutlarına da yakından değinilmiş oldu.
06.01.2021 Rapor
İndir PDF - 3 MB
Arakan Faaliyet Raporu
Arakanlıların yaşadığı Bangladeş, Myanmar, Endonezya, Hindistan, Nepal, Malezya ve Tayland’da, Ocak 2010 - Aralık 2019 tarihleri arasında İHH İnsani Yardım Vakfı’nın gerçekleştirdiği proje ve çalışmaları bir arada sunmak için hazırlanmıştır.
13.11.2020 Rapor
İndir PDF - 2 MB
İnsani Yardım Sayı 76
İnsani Yardım dergisinin 76. sayısı her zamanki gibi birbirinden önemli konularla karşınızda. Bu sayımızda Yetim Dayanışma Günleri 10. yıl projelerini, Ramazan ve Kurban yardımlarımızı ve bu coğrafyalardaki yaşanmışlıkları bulacaksınız. Aynı zamanda Beyrut’ta meydana gelen büyük patlamanın ardından yaşanan gelişmeleri sizinle paylaştık. Mavi Marmara’nın 10. yılına özel bir derlemeyi de dergimize eklemeyi unutmadık.
05.11.2020 Dergi
İndir PDF - 5 MB
YDG Projeleri 2020
Dünyamızda 140 milyon yetim yavrumuz var. Her gün insan eli ile gerçekleşen felaketler, doğal afetler, savaşlar, açlık, yoksulluk ve hastalıklar sebebiyle binlerce çocuk yetim kalıyor. İHH olarak Türkiye ile birlikte 25 ülkede yetim yavrularımızın yanında olmaya devam ediyoruz.
07.09.2020 Rapor , Yetim
İndir PDF - 19 MB
Yetim Faaliyet Raporu 2019
İHH İnsani Yardım Vakfı olarak 2019 yılında yetim yavrularımızın yüzünde bir tebessüm bırakmaya çalıştık. 51 ülkede toplam 94 bin 129 yetim çocuğumuzun destekçisi olduk. Ülkemizin 76 ilinde yürüttüğümüz yetim hamilik sistemiyle 14 bin 427 yetim çocuğumuzun yanında olmaya devam ediyoruz.
08.07.2020 Rapor , Yetim
İndir PDF - 19 MB
Suriye Faaliyet Raporu (2012-2019)
Mart 2011’de Suriye halkının barışçıl gösterilerine karşı rejimin katliamlarıyla başlayan çatışmaların yayılması ve yoğunlaşmasıyla büyük bir insani kriz başladı. 1 milyona yakın kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 7 milyon kişi yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı. Halen 11,1 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor.

Bu rapor, 1992 yılından bu yana zorlu coğrafyalardaki saha tecrübesiyle insanlığın sorunlarına karşı mücadele etmek için çabalayan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın, Ocak 2012 ile Aralık 2019 tarihleri arasında Suriyeliler için gerçekleşen yardım faaliyetlerini anlatıyor, raporun yayınlandığı tarihteki bazı güncel kurum içi operasyonel bilgilerden de sizleri haberdar ediyor.
06.07.2020 Rapor Suriye
İndir PDF - 7 MB
İnsani Yardım Sayı 75
İnsani Yardım’ın 75. sayısında vakfımızın Koronavirüs salgınıyla ilgili tedbirlerini, "Şimdi Dayanışma Vakti" yardım kampanyası ve Ramazan çalışmalarını bulacaksınız. Ayrıca kriz bölgelerinde bizi bekleyen ihtiyaç sahiplerinin ve 2020'nin başında gerçekleşen Elazığ depreminde arama kurtarma çalışmalarına katılan gönüllülerimizin hikayelerine yer verdik.

Suriye savaşının 10. yılına girdiği bu günlerde, Suriye için neler yaptığımızın bir dökümünü yapmak ve sizinle paylaşmak istedik.
14.05.2020 Dergi
İndir PDF - 5 MB
2020 Yetim Raporu
Günümüzde ebeveyn korumasından mahrum kalmış çocuklar için çalışan resmî ve sivil çok sayıda kurum bulunmasına rağmen hâlihazırda yardım bekleyen yüz binlerce çocuk olduğu biliniyor. Dünyadaki yetim ve kimsesiz çocuk sayıları doğal ya da insan eliyle üretilen krizler nedeniyle her geçen gün artmaktadır. Çocukların yetim ve korumasız kalmasını önlemek mümkün olamasa da yetimlik sebeplerini azaltmak için yapılabilecek çok şey var.

Bu çalışma, toplumun bu en hassas ve kırılgan kesimini oluşturan yetim ve korumasız çocuklar konusuna dikkat çekmek ve dünyadaki yetim gerçeğini çeşitli boyutlarıyla ortaya koymak üzere hazırlanmıştır.
08.05.2020 Rapor , Yetim
İndir PDF - 3 MB
İHH Faaliyet Raporu 2019
İHH İnsani Yardım Vakfı, yardım faaliyetlerine başladığı 1992 yılından bu yana dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, zulme uğramış bütün insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek için faaliyetler gerçekleştirir.
09.04.2020 Rapor
İndir PDF - 4 MB
Balkan Raporu
Balkan ülkeleri, sınır sorunlarının yanı sıra yüksek işsizlik, düşük ekonomik büyüme, yolsuzluk, beyin göçü gibi ciddi sorunlarla da mücadele ediyor. Bunlar ve benzeri başka pek çok problemin yaşandığı ve her an yeni bir bölünme yahut birleşmeye gebe olan Balkanlar’ın ele alındığı bu raporda, Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ, Sancak ve kısmen de Yunanistan’da yaşayan azınlıkların tarihî süreçleri, demografik özellikleri, ekonomik yapıları ve güncel sorunları incelenecektir. Ayrıca çalışma kapsamında, tarih boyunca sınır ve sinir ucu olan bu bölge üzerindeki uluslararası aktörlerin etkileri de ele alınacaktır.
İndir PDF - 6 MB
Sayfa:
1 2 3 4 5 ... Sonraki
131 Yayın / 14 Sayfa