Please Wait
To the attention of those who would like to donate from abroad!

Orphan Sponsorship Application Form

İHH meets the needs of more than 99 thousand orphans in 51 countries through the Orphan Sponsorship System on a regular basis. You can contribute to the education, healthcare, food, clothing, and accommodation needs of an orphan with 20 $ per month.

You can sign in or sign up if you want your information to arrive automatically and follow the status of your application on our website.

Sponsorship Type
Group

From there you can open a new group or join a previously defined group.

Title of the Organization

Eğer herhangi bir şirket / tüzel kişilik adına sponsorluk başvurusu yapıyorsanız, (ve kurumun sahibi / resmi temsilcisi iseniz) kurum adını girebilirsiniz.

Okullar, sınıflar, kamu kurumu çalışanları vb. gruplar adına yapılan işlemlerde grup bağışı seçeneğini kullanabilirsiniz.
Sponsor Person
e-Mail Address
Person in Charge of Payment
Payment Contact Email Address
Country
City
District of Residence
Neighborhood / Village
Number of Sponsored Orphans
The citizenship / nationality of orphan(s)
Sponsor Olunan Burs Adedi
Öğrencinin Uyruğu / Milliyeti
Sponsorship Period
When the sponsorship period ends
Monthly Donation Amount For one Orphan $
Total monthly donation sum $
Total Sponsorship Cost $
Payment Plan
Donation method

After your application, you can pay by credit card immediately or order a regular payment.

Saygıdeğer bağışçımız;

Koronavirüs salgını bütün dünyada olumsuzluklara sebep olduğu gibi yetim çalışmalarımızı da olumsuz etkiliyor.Farklı ülkelerde alınan tedbirler sebebiyle yeni yetim bilgisi almakta aksaklıklar yaşayabiliyoruz.Bu süreçte yetimlerimizi mağdur etmemek adına yetim sponsorluk taleplerinizi geçici bir süreliğine ülke şartı olmadan serbest bağış olarak alacağımızı paylaşmak istiyoruz.

Anlayışınız için, sizler sayesinde hayata tutunan yetimler adına, teşekkür ederiz.

Saygıdeğer bağışçımız;

Güzel bir söz vardır; 'ekmeğini eline aldı.'. Birinin kendi kendine yetebilecek, geçimini sağlayabilecek duruma gelmesi için kullanılır. İHH olarak yetim kaldığı yaştan itibaren desteklemeye başladığımız yavrularımıza ekmeklerini ellerine alıncaya kadar destek olmaya devam ediyoruz. Yetim Eğitim Sponsorluğu ile 18 yaşını dolduran çocuklarımızın meslek sahibi oluncaya kadar eğitimlerini devam ettirmelerine destek sağlıyoruz. Bu şekilde eğitimlerini tamamlama imkanına kavuşan gençlerimiz kendi ayakları üzerinde duruyor ve ailesine, çevresine, ülkesine katkı sağlayabiliyor.

Sizler de hep birlikte büyüttüğümüz yetim yavrularımızın genç bir kız ya da delikanlı olduklarında devam eden ihtiyaçlarına yardımcı olabilir, üniversite ya da mesleki eğitimlerinde yanlarında durmaya devam ederek hayallerini gerçekleştirmelerine vesile olabilirsiniz.